banner289

Aydın Barosundan Teröre Karşı Sessiz Çığlık Eylemi‏

14 Eylül’de Aydın Barosu Tarafından Düzenlenen "Terörü Lanetliyoruz- Sessiz Çığlık" Eylemi Adliye Önünde Gerçekleşti Yapılan Basın Açıklamasında

Aydın Barosundan Teröre Karşı Sessiz Çığlık Eylemi‏
banner269

14 Eylül’de Aydın Barosu Tarafından Düzenlenen "Terörü Lanetliyoruz- Sessiz Çığlık" Eylemi Adliye Önünde Gerçekleşti Yapılan Basın Açıklamasında

 "Haftalardır yaşanan kanlı terör eylemleri, bu eylemlerde verdiğimiz sayısız şehitlerimiz ve yaşanmaya başlanan provakasyonlar endişelerimizi arttırmış, bu nedenle bir kez daha uyarılarımızı ve tavrımızı dile getirmek üzere bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Zira milletimiz artık her gün, gelecek acı haberlerin endişesi ile güne uyanmaya, anneler, babalar kaygı ile yaşamaya başlamıştır.

Bu hain süreçte eli kanlı terör örgütünün saldırıları ve tuzakları ile kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere milletimize bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Terörün hiçbir haklı gerekçesinin olamayacağını, terörle bir yere varılamayacağını, terörün bir insanlık suçu olduğunu defalarca dile getirdik. Yine; terörle müzakere edilemeyeceğini, ülke sınırları içerisinde devletten başka silahlı herhangi bir oluşuma müsamaha gösterilemeyeceğini, terörle mücadeleden asla taviz verilmemesi gerektiğini de her platformda tekrar tekrar ifade etmiş idik. Ne yazık ki uyarılarımız dikkate alınmamış, eli kanlı teröristlerle mücadele uzun bir süredir askıya alınmış, bu da şehirlere yerleşmelerine, silah sayılarını arttırmalarına ve lojistik olarak güçlenmelerine yol açmıştır.

Bu güne nasıl ve ne şekilde gelinmiş olursa olsun, bir kez daha ifade etmek isteriz ki: Terör bir insanlık suçudur. Terör kan, gözyaşı ve nefretten başka hiçbir şey getirmez. Pkk eli kanlı bir terör örgütüdür ve derhal silahlarını bırakıp teslim olmalıdır. Devletimiz ülkede bir tek silahlı terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadelesini tavizsiz bir şekilde sürdürmelidir.

Aydın Barosu olarak devletimizin hukuk sınırları içinde kalmak ve masum insanlarımızın can güvenliğini azami şekilde korumak kaydıyla, terörle kararlılıkla mücadele etmesini her zaman olduğu gibi bugün de sonuna kadar destekliyoruz. Bu noktada herkes ve özellikle tüm siyasiler sorumluluklarını bir an bile unutmadan hareket etmek zorundadırlar. Bu ülke hepimizindir

Bu zorlu süreçte milletimizin üzerine çok büyük bir sorumluluk düştüğünü belirtmek isteriz

Ülkesini, vatanını, milletini seven insanlarımız bugün daha da uyanık olmak ve oynanmak istenen oyunlara gelmemek için son derece dikkatli olmak zorundadır. Birlik ve beraberliğimize kastetmeye kalkan emperyal güçlerin taşeronu terör örgütünün oyununa gelinmemelidir. Her türlü provakasyona karşı tedbirli olunmalıdır. Çıkarılmak istenen iç savaş ve karışıklıkların nasıl sonuçlar doğurduğu, sınır  komşumuz olan  ülkelere bakıldığında rahatça görülebilmektedir. Türkiye ne bir Suriye, ne de Irak olmamalıdır.

Belirtmek isteriz ki: Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya, Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya, içeriden ya da dışarıdan hiçbir şer odağının gücü yetmemiştir, yetmeyecektir.

Aydın Barosu avukatları bu hafta boyunca duruşmalara baromuz tarafından dağıtılan teröre lanet kokartları ile gireceklerdir.

Bu vesile ile terörü bir kez daha lanetlediğimizi belirtir, şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğilirken, daha fazla acı çekmemek için devletimizi hukuk içerisinde kalarak terörle sonuna ve sona erdirilene kadar mücadeleye, halkımızı ise birlik ve beraberlik içerisinde kalarak, oynanan bütün oyunları boşa çıkarmaya, bunun için her zamankinden fazla dikkatli ve uyanık olmaya davet ediyoruz. Saygılarımızla" denildi.

 


Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291