banner323

Alabanda Bahar Şenlikleri İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Şenlikte motosiklet ve bisiklet tutkunları ile doğaseverler bir araya gelecek

Alabanda Bahar Şenlikleri İçin Hazırlıklar Tamamlandı
banner269
Çine’de bir süre önce kurulan Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin destekleriyle Alabanda Bahar Şenlikleri adı ile festival düzenleniyor. Festivale öncülük eden Çine Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Güler Bisiklet sahibi Halit Güler, bisiklet ve motosiklet tutkunlarının yanında doğaseverlerin de katılacağı etkinliğe, tüm vatandaşları davet etti.

Çine’yi tanıtmak amacıyla birçok kurum ve sivil toplum örgütleri bir araya gelerek ilçenin tarihi kentlerinden Alabanda Antik Kenti’ni de tanıtmak amacıyla şenlik tertip edildi. 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival kapsamında bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan Çine 6. Altın Bisiklet Festivali, Çine 2. Motosiklet Festivali ve Uçurtma Festivalinin tarihleri öne alınarak bahar şenlikleriyle birleştirildi. Festivalin bundan sonra geleneksel hale getirileceğini ve daha geniş kapsamlı gerçekleştirileceğini belirten Güler Bisiklet sahibi Halit Güler, “Festivalin daha renkli olması düşüncesi ile Alabanda Derneği yönetim kuruluyla görüşerek beraber karar aldık. Türkiye genelinde 7’den 70’e her yaş gurubundan bisiklet, motosiklet ve doğa tutkunlarının katılacağı festival, 5 Mayıs Cuma günü akşam Çamlık alanındaki kamp ile başlayacak. İki gün sürecek festivalin ilk gününde saat 13:30’da Çine Hükümet Meydanı’nda ödüllü yavaş bisiklet yarışı düzenlenecek ve Çamlık kamp alanında canlı müzik dinletisi yapılacak. İkinci gün ise motosiklet grubu, toplu kahvaltının ardından Alabanda Antik Kenti’ni ziyaret edip tarihi yapı tanıtılıp, keşkek ikramı ve Çine Kültür Derneğinin tiyatro gösterisi, müzik dinletisinin ardından katılımcılara uçurtma dağıtılıp yarışma ile festival sona erecek. Festivalde düzenlenen yarışmalarda derece yapanlara ödül verilecek” diyerek tüm vatandaşları Çine’deki bu festivale davet etti.

“Amacımız Çine’yi hak ettiği yere taşımak”

Çine’nin sadece tarım şehri değil aynı zamanda önemli bir tarih şehri olduğunu ancak bu değerin tanıtılamadığını ifade eden Halit Güler, “İlçemiz aynı zamanda sağlıklı insanların yaşadığı ender kentlerden biridir. Türkiye’de en fazla bisiklet kullanımının olduğu şehirlerden biri olarak Çine’de yediden yetmişe herkes bilinçli olarak bisiklet ve motosiklet kullanmaktadır. Güler Bisiklet firması olarak bu güzel alışkanlığı genç nesillere de aktarmak ve ilçenin tarihi güzelliklerini tanıtmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Geçen hafta ilçemizi ziyaret eten Sayın Valimiz Ömer Faruk Koçak Beyi Alabanda’yı gezdirdik. Bu güzelliğin tanıtılmasına Sayın Valimiz de destek veriyor. Çine için ilk olacak bu etkinliğe herkesi bekliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER