banner289

AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş'ın 7 Eylül Aydın'ın Kurtuluşu mesajı

AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş'ın 7 Eylül Aydın'ın Kurtuluşu mesajı
banner269

AK Parti Aydın Milletvekili TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Mustafa Savaş, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Efeler diyarı Aydın’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bundan tam 99 yıl önce atalarımız, düşman esaretine en sert cevabı vermiş; eşine az rastlanır bir şekilde gösterilen mücadele ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmıştır. Ecdadımızın verdiği bu anlamlı mücadele bir milletin vatanı için verdiği tarifsiz azmin en güzel örneklerindendir.

İstiklal mücadelemizin sembol şehirlerinden biri olan Aydın’ımızda, yiğit efelerin torunları olarak dün olduğu gibi bugün de milli mücadele ruhunu yaşatmaya devam ediyoruz. Kurtuluş günleri tarihimizi bilerek geleceğe ışık tutmamız açısından son derece önemlidir. Biliyoruz ki geçmişi bilmeden, geleceği inşa etmek mümkün değildir. Tarihimizden aldığımız bu bilinç ve güçle, ecdadımızın kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla verdikleri büyük mücadelenin en önemli eseri Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak, ülkemizi yeni başarılarla daha da güçlendirmek için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, reform niteliğinde politikalar üretmeyi, güçlü yatırımlar yaparak ülkemize çağ atlatan projelerimizi bir bir hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Aydın’ımızın şanlı, gurur gününü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130