banner323

Ak Parti Aydın Milletvekili Erdem, Muhtarlar Günü’nü Kutladı

Ak Parti Aydın Milletvekili Erdem, Muhtarlar Günü’nü Kutladı
banner269
Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlandı.

Milletvekili Mehmet Erdem mesajında; “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle ile 19 Ekim’in ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimiz ve hükümetimizce yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir. 15 Temmuz şehitlerimiz arasında iki tane muhtarımızın olması, Muhtarlarımızın ülkesine milletine sahip çıkma kararlılıklarını canlarıyla ortaya koyduklarını göstermiştir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar ile buluşmasında;

'' Cumhurbaşkanı olarak seçilmişim ve benim muhtarım da seçilmiş. Demokrasi noktasında benim muhtarımla aramda bir fark yok. O da seçilmiş ben de! ''

İfadeleri ile, Seçilmişlerin demokrasi kültürünün gelişmesine önemli ölçüde katkı sağladığına vurgu yapmıştır. Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması sürecinde muhtarlarımızla daima diyalog içinde olacağımızı belirtmek isterim. Değerli muhtarlarımızın ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor selam ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130