ADD Çine, “Yavrularımızın Çığlıkları “Ortaçağ”ın Habercisidir”

ADD Çine, “Yavrularımızın Çığlıkları “Ortaçağ”ın Habercisidir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Çine Şubesi, son günlerde yaşanan çocuk istismarına yönelik yazılı basın açıklamasında “Yavrularımızın çığlıklarına yetişemedik, bu çığlıklar ortaçağ habercisidir” denildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çine Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklaması; “Çocuklarımızın çığlıklarına yetişemedik. Bari, yeni kurbanlar vermeyelim. Katilleri Hadım mı edelim?, İdam mı edelim? Tartışması içinde boğulanlara söyleyecek sözümüz var: “Atatürkçü Düşünce” şehirleri betonla değil, çağdaş, aydınlık güler yüzlü çocuklarla, gençlerle doldurmayı görev bilir. Yaşananlar çağdaş toplumu, Ortaçağ’a dönüştürmek isteyen zihniyetin, topluma dayattığı ayrıştırıcı, ilkel düşüncelerin ürünüdür. Küçük bir çocuğa, hatta eşeğe, kediye, köpeğe tecavüz edecek kadar insanlıkla bağı kalmamış, sayıları her gün artan bu canileri, çıkartılacak ağır hükümler içeren yasalarla durduramazsınız. Onları, devletin sevgiyle açtığı kucağında, akıl ve bilimle eğitir yetiştirirseniz, “insan” yaparsanız, bu sorunları da yaşamazsınız. Sorun: Cumhuriyetin tüm çağdaş, demokratik ilke ve değerlerinden uzaklaşıp, devleti ve toplumu Ortaçağ’a sürükleyenlerin kendi siyasi hırs ve çıkarlarından kaynaklanmaktadır.

Çözümü de; önce “devlet aklının” aydınlığı görmesi, demokrasiyi içselleştirmesi, Cumhuriyetin bilinçli bir şekilde unutturulmaya çalışılan çağdaş, aydınlık değerlerini, kazanımlarını önceden olduğu gibi, yeniden ve acilen hayata geçirip, ülkemizi, “birlikte, kardeşçe, mutlu yaşayan insanlar ülkesi” haline getirmektedir.Yaşadıklarımızdan dersler çıkartamazsak daha çok yavrumuzun çığlığını duymaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130