banner289

“Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi”

Aydın Ticaret Borsası, kent ekonomisi için önemli ürünlerden olan zeytin ve zeytinyağı için etkili tanıtım faaliyetleri için 20 ilde etkinlik yapılacak. Tanıtım etkinliğinin ikincisi Samsun’da düzenlenecek.

“Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması  Projesi”
banner269
 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı kоnu ilе ilgili açıklamasında şunları söylеdi: “İstanbul Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş. Ege İhracatçı Birlikleri ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı (UZZK) ortaklığında Borsamız tarafından başvurusu yapılan, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi”kapsamında 20 ilde geçekleştirilecek olan tanıtım ve tadım faaliyetlerinin ikincisi 28-29 Kasım tarihlerinde  Samsun Piazza AVM’de gerçekleştirileceğini belirterek, amacımız kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve saf zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesidir. Tüketicilere tadım uzmanlarımız tarafından,  kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamak, Zeytinyağı markalarının ve iç pazar payının arttırılması amaçlanmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

Tadım Faaliyetine Samsun TB vE Samsun TSO’dan Destek

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı; “Samsundaki Zeytinyağı Tadım  Etkinliğimiz;  Samsun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Takış, Yönetim Kurulu  Başkanı Sinan Çakır ve Meclis Üyeleri,  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşecektir. Desteklerini esirgemeyen Samsun Ticaret Borsası ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, tüm Samsunluları Zeytinyağı Tadım Etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

            

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130