Milletvekili Savaş, “Esnafa Düşük Faizli Krediyle Güç Katmaya Devam”

Milletvekili Savaş, “Esnafa Düşük Faizli Krediyle Güç Katmaya Devam”

AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Savaş Esnaf ve Sanatkar Kredisi ile KOBİ Kredileri konusunda bilgilendirme yaptı. Savaş, “Ak Parti Hükümeti esnaf ve sanatkara düşük faizli kredi imkanıyla güç katmaya devam ediyor” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 17 Ekim tarihli AK Parti Grup konuşmasında yaptığı açıklamayla, TESKOMB ve Halk Bankası ile Hükümetimiz yeni bir adım atarak, Esnaf ve Sanatkarlarımızın kullanacağı işletme kredisi sınırı 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarılacaktır. Esnaflarımız, Sanatkarlarımız eğer bulunduğu iş yerini satın almak istiyorlarsa 500 bin TL’lik krediyi 10 yıl vadeyle de geri ödeyebileceklerdir” dedi.

Milletvekili Mustafa Savaş, Esnaf ve Sanatkarlarımız iş yerlerinde ihtiyacı olan bir sıfır araç almak isterse yine 500 bin TL’lik krediyi 5 yıl vadeyle alabileceklerdir. Tabi bütün bunların faizi piyasa faiziyle değil, Hazine’nin desteklediği düşük oranlı faizle olacağını belirtti.

Aydın Milletvekili Mustafa Savaş açıklamasının devamında, Esnaf ve Sanatkarlarımıza il genelinde 18 şubesiyle Halk Bankası aracılığıyla 2017 yılı Ekim ayı itibariyle 10 bin 243 esnafta 441 Milyon TL kredi kullandırıldığına belirterek, “Ayrıca bu yılın başında Koçarlı ilçemizde Halk Bankası şubesinin hizmet vermeye başladığını ve yakın zamanda Yenipazar ilçemizde de Halk Bankası şubesinin hizmete başlayacaktır” diyerek yeni bir halk bankası şubesinin Aydın’da açılacağının da müjdesini verdi.

Milletvekili Mustafa Savaş, “Aydın’ımızın gelişme potansiyelinin harekete geçirilmesinde bu güne kadar Esnaf ve Sanatkarlarımızın katkısı çok olmuştur. Hükümetimiz Esnaf ve Sanatkarın gücüne güç katmaya devam ediyor. Bütün bu yenilikler esnafımıza hayırlı olsun. Bereketli ve bol kazançlı günler dilerim” ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130