banner289

Kuşadası Sokakları Pekcan Grup İle Güzelleşiyor

Tarihi Kaleiçi’ndeki Cephane Sokak’ın, Kuşadası’nın en güzel sokağı olması ve yaz kış hizmete açık olabilmesi için Kuşadası Belediyesi ile birlikte Pekcan Grup harekete geçti.

Kuşadası Sokakları Pekcan Grup İle Güzelleşiyor
banner269

Kuşadası’nın araç trafiğine kapalı bölgesinde yer alan Tarihi Kaleiçi’ndeki Cephane sokağın tarihi dokusuna uygun şekilde düzenlenerek, turizmde cazibe merkezi haline getirilmesi için sokak esnafları ile Belediye Başkanı Özer Kayalı belediyede bir toplantı yaptı. Sokağın örnek sokak olması için yapılın hazırlıklar, çizilen proje ve kent mobilyaları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Belediyenin ilgili birim amirleri, Cephane Sokak komisyonu üyeleri, projenin gönüllü mimarı, esnaflar ile Belediye Başkanı ve meclis üyeleri sokağın turizm sezonuna yetiştirilmesi konusunda görüş birliğine vardı.

Belediye Başkanı Özer Kayalı, Cephane Sokak projesinin anıtlar kurulundan onaylı olduğunu, proje dışında hiçbir işlemin yapılmayacağının altını çizerek, “Cephane sokağın örnek sokak olması için çalışmalara başladık. Şimdilik alt yapıya dokunmayacağız. Büyükşehir Belediyesinin gelecek yıl su isale hatlarını yenileme ile ilgili bir projesi var. Cephane sokak ile ilgili daha önceden Anıtlar Kurulu’ndan da onaylı projeler var. Bunlara sadık kalmak gibi bir zorunluluğumuz var. Biz de bölge esnafıyla birlikte Kuşadası’nda inşaat sektörünün lider firmalarından olan Pekcan Grup’a projeyi uygulaması için yetki verdik. Pekcan Grup’un daha önceden gerçekleştirdiği projeler seçimimizde büyük rol oynadı.“ dedi.

Pekcan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pekcan: “Kuşadası Belediyesi örnek sokak çalışmasında Cephane Sokak’ı yerli ve yabancı turistlere yaz kış hizmet verebilmesi için örnek cadde olarak belirledi. Tarihi dokuya uygun gerçekleştirilecek olan sokak güzelleştirme projesinde, Kuşadası Belediyesi esnaf ile birlikte karar verip bizi tercih etti. Biz de Pekcan Grup olarak bu durumdan gurur duyduk. İnşaat sektöründeki tecrübemizle bu projenin altından başarılı bir şekilde kalkacağız. Şu anda dış cephe tadilatımız ve bir kaç dükkanda da çalışmalarımız başladı. Ayrıca isteyen esnaflara planlanan projeyi verip, kendi imkanlarıyla yapma fırsatı da tanıyoruz. Bu projeyle Cephane Sokak, ülkemizde turizmin önemli bölgelerinden biri olan Kuşadası’nın en gözde mekanlarından birisi olacak.” dedi.

2011 yılından beri sektöründe faaliyet gösteren Pekcan Grup, verdiği kusursuz hizmetiyle kalitesine artı değer katıyor. 


Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 13:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
mhmet döver
mhmet döver - 6 yıl Önce

siteler ve yollardaki kasisler görülsün hatipoğlu yeşilpınarkent imbat yeşilsite

SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291