Çineli Esnaftan, Ağaç Silkme Makinası

Çineli Esnaftan, Ağaç Silkme Makinası
banner269

Çine Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren Özmen İş Makina sahibi Ömer Özmen, ağaç silkme makinesi üretti. Ömer Özmen, makinenin tamamen yerli üretim olduğunu ve çiftçiye hasatta rahat bir nefes olacağını söyledi.

Çine Sanayi Sitesi'nde Özmen İş Makina sahibi Ömer Özmen, kendi imkanları ile ürettiği ağaç silkme makinesini tanıttı. Ömer Özmen, makinenin testten başarılı bir şekilde geçtiğini açıkladı. Çiftçiye hasatta rahat bir nefes olacağını belirten Özmen, makinenin hidro motorlu vibrasyonuna varana kadar kendi üretimleri olduğunu açıkladı. Özmen, makineyi üretmiş olmanın gururunu yaşadığını ifade ederken, üretim aşamasında kendisine destek olan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve Çine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Uyar'a teşekkür etti.

Tamamı Yerli Üretim

Makinenin üretim patentini alacağını belirten Ömer Özmen, "3 aylık uzun bir süre zarfı içerisinde yerli ağaç silkme makinesi ürettik. Hidro motorlu vibrasyonu yurt dışından almayı düşündük. Bu işin asıl önemli kısmı da vibrasyonu idi. Vibrasyonun 9 bin EURO olduğunu görünce iş başa düştü. Arge çalışmalarımızı yaptıktan sonra yapboz denemeleri ile vibrasyonda da başarı sağladık. Yapamayacağım hiç bir işe girmedim, girmemde Allah'ın izni ile bu işinde üstesinden geldik" dedi.

“İnanmak, başarmanın yarısıdır”

Yerli ve milli imkanlar ile üretilen ağaç silkme makine test çalışmalarına katılan Çine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Uyar, "Çineli esnaf kardeşimiz Ömer Özmen'i bu başarılı çalışmasından dolayı kutluyorum. Zor ve kısıtlı imkanları ile yapılan bu çalışma bizlere bir kez daha göstermiştir ki inanmak başarmanın yarısıdır. Kardeşimiz inanmış bu işinde üstesinden alnı ak bir şekilde çıkmıştır. Allah daha güzel çalışmaları kendisine nasip eylesin. Esnafımız imalat yapmak istiyor. Sanayimizde çok değerli ustalarımız var ama maddi imkanları yok. KOSGEB ve GEKA gibi esnaf kalkınma ve destekleme kurum yetkililerini göreve davet ediyoruz. Esnafımız ile dertlensinler. Esnafımızın OSB'de faaliyet gösterebilecek yatırımı yapacak gücü yok. Bu gün bir saç kesme ve delme makinesinin fiyatı bir trilyon. Esnafımızın bunu almaya gücü yetmiyor. Küçük esnafımızın desteklenmesini istiyoruz. Bu esnaflarımız bizim destek görür ise her şeyin üstesinden gelir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130