banner289

Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkür Plaketi

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkür Plaketi Verdi

Prof. Dr. Cavit Bircan’a Teşekkür Plaketi
banner269

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği, Adnan Menderes Üniversitesi’ni (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’a ‘Yaşlanma’ ve ‘Yaşlılık’ konularındaki duyarlılığı ve katkılarından dolayı 3 Ağustos 2015 tarihinde makamında gerçekleştirdiği ziyarette plaket verdi.

Ziyarete, Aydın 24. Dönem Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Recai Tunca, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altıntaş, Dr. Akif Aktuğ ve dernek üyeleri katıldı.

“Sosyal Sorumluluğumuzu Her Zaman Yerine Getirmeye Gayret Edeceğiz”

Prof. Dr. Cavit Bircan, merkezinde yardım olan işlerde üniversite olarak üzerimize düşen sosyal sorumluluğu her zaman yerine getirmeye gayret edeceklerini ifade ederek; “Yardım etmek gönül işidir, kalben yapılır. Bugüne kadar, yardıma ihtiyacı olan insanlara nasıl ulaşabiliriz sorusundan hareketle çeşitli yardım kuruluşlarıyla çalışmalar yürüttük ve bu tür çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

“Prof. Dr. Cavit Bircan öncülüğünde Adnan Menderes Üniversitesi’ne teşekkür ederiz”

Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, bölgede, özellikle Aydın çevresinde yaşlanma ve yaşlılık konusuna olan duyarlılıkları için ADÜ Rektörü ve Adanan Menderes Üniversitesi’ne teşekkür etti ve şöyle devam etti. “ Aymelek’in yapmış olduğu faaliyetlere üniversite olarak gösterdiğiniz yakın ilgiden son derece mutluluk duyduk. Özellikle bilim dünyasının gönüllülük çalışmalarına gösterdiği ilgi ve destek, derneğimizin yönetim kurulu üyelerini çok memnun etti. Dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.”

“Daha ilk basamaktayız, ilerleyeceğimiz çok yol var”

Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altıntaş, Prof. Dr. Cavit Bircan’ın Derneklerine vermiş olduğu destekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ilerleyen zamanda daha büyük yardım çalışmalarında birlikte olmak istediklerini söyledi. Altıntaş; “Cavit Hocam her zaman yanımızda. İnşallah birlikte çok daha iyi işler yapacağız. Daha ilk basamaktayız, ilerleyeceğimiz çok yol var.” dedi. 

Gerontoloji Nedir?

Gerontoloji, yaşlanmanın ve yaşlılığın bilimi anlamına gelmektedir. Bu terimi ilk defa 1903’te Tıp dalında Nobel Ödülü alan Rus asıllı bilim adamı Ilja Metschnikow (İlya Meçnikov) kullanmıştır. 1930’lu yıllardan beri ABD ve Avrupa’da anabilimdalı olarak çeşitli üniversitelerde okutulmaktadır. Gerontoloji; farklı bilim dallarında yaşlanma ve yaşlılığı incelemektedir. Teorik çalışmaların yanı sıra Gerontoloji aynı zamanda uygulamalı bir bilim koludur. Öncelikle yaşlıların yaşam koşullarını iyileştirme hedefi takip edilmektedir. Yeni teknolojik veya ekonomik gelişmeler, bu hedefe yaklaşabilmek açısından birçok olanak sunmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291