banner323

Çine MEB Müdürü Şakir Sait Üstündağ’ın 23 Nisan Bayramı Mesajı

Çine MEB Müdürü Şakir Sait Üstündağ’ın 23 Nisan Bayramı Mesajı
banner269
Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MEB Müdürü Üstündağ mesajında, “Bugün Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun, 97. yıl dönümünde büyük bir coşku, gurur ve heyecan yaşıyor, bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Cumhuriyete giden en önemli adımlardan biri Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. Çünkü çocuklar bir toplumun yarınları ve geleceğidir.

Sevgili Öğrenciler:

Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet iradesinden aldığı gücü, üstlendiği ağır sorumluluğu, onurlu ve şerefli görevi İlk Meclisin açılışından bu güne kadar yerine getirmiş ve bundan sonra da getirmeye devam edecektir. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olarak gördüğümüz siz çocuklarımızın; donanımlı, bilgi birikimine sahip, teknolojiyi iyi kullanan, bilgiye ulaşmanın yanında bilgi üretme becerisine sahip, soran sorgulayan gençler olarak yetişmeniz en önemli beklentimizdir. Sizlere güvendiğimizi, hepinizi çok sevdiğimizi ve siz sevgili çocuklarımızın en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almanızı, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanızı ve tüm imkânları sizler için kullandığımızı bilmenizi istiyoruz.  Türk çocukları her yıl bu mutlu günlerini tüm dünya çocuklarıyla paylaşmakta ve dünyaya sevgi, barış, iyilik mesajı vermektedirler. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Ebediyet yolculuğuna yiğitçe çıkan aziz şehitlerimizi, şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130