banner323

Çine'de muhtarlar, mesleki eğitim programları konusunda bilgilendirildi

Çine'de muhtarlar, mesleki eğitim programları konusunda bilgilendirildi
banner269

Çine’de Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okulların bünyesinde yeni açılan Mesleki Eğitim Merkezi Programlarının (MEMP) tanıtımı yapıldı.

Çine'de Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okulların bünyesinde yeni açılan Mesleki Eğitim Merkezi Programlarının (MEMP) tanıtımı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayşe Aktaş başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yemliha Şeker ve Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Türker tarafından mahalle muhtarlarına programlar hakkında bilgi verildi. Toplantıda nüfus yoğunluğu olan mahalle muhtarlarının yanı sıra Mesleki Eğitim veren okulların müdür ve yöneticileri de bulundu. Gençleri çıraklık, kalfalık ve ustalığa yönlendirmek amacıyla Mahalle Muhtarlarından destek beklediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ayşe Aktaş; toplantıda bilinmeyen veya yanlış bilinen konulara açıklık getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bütün Mesleki Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde Mesleki Eğitim Merkezleri açıldığına dikkat çeken Aktaş; “Ortaokul mezunu olan yani 8. sınıftan itibaren herkes mesleki eğitime kayıt yaptırabiliyor. Evli yada çocuklu olması kayıt yaptırmalarına engel değil. Bu konuda çok sorular geliyor. Lütfen merak edilenleri ilgili merkezlere başvuru yaparak öğrensinler” dedi.

Toplantıda Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yemliha Şeker ve Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Türker tarafından yapılan sunumda; Mesleki Eğitim Merkezlerinin kurulma amaçları, kurulan merkezlerde yer alan alanlar, bu alanlara kimlerin kayıt yaptırabilecekleri, kayıt şartları, kayıt yaptıran öğrencilerin sosyal ve mali hakları gibi konularda bilgilendirmelerde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130