Başarılı Öğrencilere Karne ve Bayram Hediyesi Bir Arada Verildi

Çineli Esnaf Halit Güler ve arkadaşları, tatile giren öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Başarılı Öğrencilere Karne ve Bayram Hediyesi Bir Arada Verildi

Çine’de başarılı öğrencilere karne hediyesi ile bayram hediyesi bir arada verildi. Çineli esnaflardan Güler Bisiklet’in sahibi Halit Güler ilkokul öğrencilerine bisiklet, lise öğrencilerine de telefon hediye ederek öğrencilere çifte bayram yaşattı. ‘Marka Öğrenci Marka Öğretmen Marka Okul Projesi’ kapsamında karne ve bayram hediyesini bir arada alan öğrenciler yüzlerini güldüren esnaf Halit Güler’e teşekkür ettiler.

Çine’de eğitim öğretim veren Madran Anadolu Lisesi ve Atatürk İlkokulu’nda başlatılan ‘Marka Öğrenci Marka Öğretmen Marka Okul Projesi’ kapsamında sınıflarında birinci olan öğrencilere kıymetli hediyeler verildi. Bisikletçi Halit olarak tanınan Halit Güler ve arkadaşları Hakan İn, Orkun Payza ve Şaban Bozkurt’un sponsorluğunda dereceye giren lise öğrencilerine telefon hediye edilirken, ilkokul öğrencilerine de bisiklet hediye edildi.

Amaçlarının başarıyı ödüllendirmek ve Çine’de eğitim öğretim çıtasını yükseltmek olduğunu belirten Halit Güler, “Gerekli destek verildiğinde Çine’deki okullarımızın özel okullardan bir farkı kalmayacak hatta daha da güzel olacak. Bizler de buna inandığımız için elimizden geldiği kadar okullarımıza destek oluyoruz. Bizim ilçemizdeki öğretmenlerimiz ve okullarımız da diğer yerlerdeki birçok okul gibi kaliteli ve en üst seviyede eğitim veriyorlar. Bütün öğrencilerimizin ve çocuklarımızın üzerinde emeği olan bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Çocuklara ne versek azdır. Ben ve arkadaşlarım sigara kullanmıyoruz, bunun yerine eğitime destek vermek elimizden geleni her zaman yapacağız. İnsana dolayısıyla eğitime yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Önümüzdeki yıllarda da eğitime olan desteklerimiz devam edecek. Seneye başarı puanının yanında en az devamsızlık yapan öğrenciye de ödül vereceğiz. Gerekli destek verildiğimizde ilçemizde marka öğrenci marka öğretmen marka okul seviyesine geldiğimizi hepimiz göreceğiz. ” dedi.

İnsan yaşamının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önce eğitim ardından sporun şart olduğunu bu nedenle eğitime ve spora büyük önem verdiklerini belirten Halit Güler, ilçedeki okullara sürekli spor malzemesi yardımında bulunduklarını belirtti. Güler sağlıklı bir yaşam için her yaşta herkesin bisiklet binmesini tavsiye etti.

Proje kapsamında başarılı öğrencilere hediyeleri teslim edildi. Çine Madran Anadolu Lisesi’nde yapılan deneme sınavları kapsamında 12’nci sınıflarda Melis Dursun, 11’inci sınıflarda Ebru Kızılkan, 10’uncu sınıflarda Buket Çoban, 9’uncu sınıflarda Nesrin Madran’a cep telefonu hediye edildi. Atatürk İlkokulu’ndan da 1’inci sınıf öğrencisi Ertuğrul Gazi Güven, 2’nci sınıf öğrencisi Hüseyin Çelik, 3’üncü sınıf öğrencisi Mine Açıkgöz ve 4’üncü sınıf öğrencisi Halil İbrahim Gider’e bisiklet ile ödüllendirildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130