banner323

Efeler’den İşçilere Müjde Yüzde 71 Zam Yapıldı

Efeler’den İşçilere Müjde Yüzde 71 Zam Yapıldı
banner269

Efeler Belediyesi ile DİSK Genel-İş sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden yüzde 71’lik zam kararı çıktı. Başkan Atay, çalışanlara; “Sizler mutlu olursanız iyi ve güzel işler yaparsınız. Sizler iyi ve güzel işler yaparsanız da halkımızı memnun edebiliriz” dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam koşullarından belediye çalışanlarını bir nebze olsun rahatlatmak için DİSK Genel-İş sendikasıyla toplu iş sözleşmesi görüşmelerine oturmuştu. Görüşmelerin sonunda ortak paydada buluşan sendika ve belediye yönetimi bugün Efeler Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek çalışanlara mutlu haberi verdi. İmzalanan sözleşmeye göre, taban yevmiyeye yüzde 71 oranında zam yapıldı. Ayrıca toplu iş sözleşmesi zam dönemi 6’şar aylık döneme çevrildi. Buna göre, her 6 ayda bir tüm mali ve sosyal haklara tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) 2 puan üzerinde oranla zam yapılacak. Öte yandan daha önceki toplu iş sözleşmesinde 2 yeni sosyal ödeme kalemi de sözleşmeye eklendi. Bu kalemler yakacak ve bayram yardımı olarak belirlendi. Bayram yardımının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 750 lira olarak ödenmesi kararlaştırıldı.

Başkan Atay: “Kalıcı Olan Sizlersiniz”

Konuyla ilgili konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Sözlerine devam eden Başkan Atay şunları söyledi, “İmkânlarımız dâhilinde iyi bir zam verdiğimizi düşünüyorum. Burası hepimizin belediyesi. Belediye başkanları gelip geçicidir. Kalıcı olan sizlersiniz. Sizler mutlu olursanız iyi ve güzel işler yaparsınız. Sizler iyi ve güzel işler yaparsanız da halkımızı memnun edebiliriz. Görevimiz halkın yaşam kalitesini artırmak. Bunu birlikte hep birlikte başaracağız. Ben, emekten yana anlayışı olan biriyim. Bu sözleşmenin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

DİSK Genel-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Sibel Özhan, ücretlerin 6 aylık dönemlerde enflasyon oranına göre yeniden artırılacak olmasının önemli olduğunu vurguladı. Yeni sözleşme nedeniyle memnun olduklarını ifade eden Özhan, Başkan Atay’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER