banner323

Posacı, “Çine Şoför Esnafını Bu Dertten Kurtaralım”

Posacı, “Çine Şoför Esnafını Bu Dertten Kurtaralım”
banner269

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti.

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaretinde, AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, Çine Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Nail Uzun, AK Parti Çine Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tozar, AK Parti Çine İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer eşlik etti.Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert, vekil ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert, Vekil Rıza Posacı’ya Çine şoför esnafının sorunlarını aktardı.

Çine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sert, şoför esnafının sorunlarını dile getirdi. İçişleri Bakanlığının Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğinde bazı şoför esnafını zora koştuğunu belirten Başkan Ahmet Sert, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin halk otobüslerinin ise şoför esnafına büyük darbe vurduğunu ifade etti. Başkan Sert, pandemi ile birlikte büyük ekonomik sıkıntılar içerisine giren şoför esnafından İçişleri Bakanlığı tarafından istenilen koltuk sensörü ve kamera zorunluluğunun şoför esnafına kapanmaz bir yara açacağını belirterek, “Öğrenci servis araçlarında kamera ve koltuk sensörü zorunluluğu 2008 model araçlarımızda da zorunlu koşuldu. Bu araçlar bir yıl sonra zaten bu hizmeti veremeyecek. Bu nedenle pandemide büyük ekonomik sıkıntı yaşayan esnafımız bir yıl için 20 ile 30 bin lira arasındaki bu yatırımı nasıl karşılayacak? Şu an şoför esnafımız zor durumda. İlçemizde 2008 model hizmet veren araç sayısı küçümsenmeyecek durumda. Şoför esnafımızı bu dertten kurtarmalıyız” şeklinde konuştu. Vekil Posacı bu sorunun çözümü için gerekli çalışmanın yapılması için girişimlerde bulunacağını ifade etti. Ayrıca Posacı, Büyükşehir halk otobüslerinin şoför esnafı ile rekabet içerisinde olduğunu ve bu durumun şoför esnafına zarar verdiğini söyledi.

Ziyaret sonrası heyet, geçtiğimiz hafta hizmete giren Türkoğlu Veteriner Kliniği Selahattin Türkoğlu’na ve babası Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Ercan Türkoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130