banner323

Kaymakam Murat Büyükköse Çine’de Görevine Başladı

Kaymakam Murat Büyükköse Çine’de Görevine Başladı
banner269

2023 Yılı mülki İdari amirleri atama Kararnamesi ile Çine İlçe Kaymakamlığı görevine atanın Murat Büyükköse göreve başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de, 2023/388 sayılı kararın listesi paylaşıldı. Bu listede, mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri kapsamında kararnamede alınan mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmişti.

Çine Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Murat Büyükköse 11 Eylül 2023 Pazartesi sabahı Çine ilçesinde görevine başladı. Kaymakam Büyükköse Çine İlçesinde ayağının tozu ile Hüseyin Özkan İlkokulunda gerçekleştirilen İlköğretim Haftası etkinliğine katıldı. Kaymakam Büyükköse daha sonra makamına geçerek hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etmeye başladı. Çine Kaymakamlığında iki gündür yoğun ziyaretçi akını yaşandı.

Kaymakam Murat Büyükköse Kimdir?

Kaymakam Murat Büyükköse, 1978 yılında Kahramanmaraş merkezde dünyaya geldi. İlkokulu Turan İlkokulu, ortaokul ve liseyi Kahramanmaraş Fatih Lisesinden bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi Bölümünde öğrenim görmeye başladı. 2005 yılında Kaymakam Adayı olarak Malatya'da Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi almak ve Almanya idari yapısı hakkında bilgi edinmek maksadıyla Almanya' da bulundu.

2008 yılından itibaren sırayla; Denizli-Çameli, Diyarbakır-Eğil, Van-Başkale, Yalova-Termal İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2018 yılında Manisa Kırkağaç Kaymakamı olarak asaleten atanan Murat Büyükköse, Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 11 Eylül 2023 Çine Kaymakamlığı görevine başladı. Kaymakam Murat Büyükköse evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER