banner323

Çine’de Yaz Kur’an Kursları Başladı

Çine’de Yaz Kur’an Kursları Başladı
banner269

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 90 bini aşkın cami ile uygun mekanlarda düzenlenecek olan yaz Kur'an kurslarında eğitim başladı.

Kur'an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği yaz Kur'an kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları kapsamında ülke genelinde başladı. Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı yaz Kur'an kurslarına her yıl milyonlarca çocuk ve genç kayıt oluyor.

Çine İlçe Müftüsü Mustafa Türköz Çarşı Camiinde düzenlenen Yaz Kuran Kursları açılış programında şunları söyledi: " Çocuklar geleceğimizdir. Milli ve manevi değerler sahip bir gençlik yetiştirmek için Yaz Kuran Kurslarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Birçok vatandaşımızın temel dini bilgilerini çocuk yaşlarda camilerimizde alıyor. Bu yüzden Yaz Kuran Kurslarımız bizler ve vatandaşlarımız için önemli. Özellikle bu yıl yoğun bir talep var. Gayretlerimiz ve Duamız çocuklarımızın vatanımıza, milletimize anne ve babalarına hayırlı birer evlat olması.

Müftü Türköz çocuklara hitaben ise “Kıymetli gençler yaz tatillerini iyi değerlendirin. Hem Kitabımız Kuranı hem de temel dini bilgileri öğrenin. Bol bol kitap okuyun. Hem eğlenin hem de öğrenin. Cami derslerimizi aksatmamaya gayret edin. Bizler sizlerin bu yaz dönemini Kuran ve temel dini bilgileri öğrenmeniz noktasında en iyi şekilde değerlendirmeniz için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Allah sizlere hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin. Derslerinizde başarılar diliyorum” dedi. Program sonunda çocuklara hayırseverlerin ikramları dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130