banner323

Çine Belediyesi simit üretimine başladı

Çine Belediyesi simit üretimine başladı
banner269

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Belediyesi olarak Marsias Kadınları Üretim Merkezimizde simit üretimine başladıklarını söyledi.

Çine Belediyesi öncülüğünde kurulan ve ‘Üreten Kadınlar’ projesi kapsamında yerel ve el emeği ürünlerin satışının yapılmaya başlanan “Marsias Kadınları Üretim Merkezi”, simit üretimine de başladı.

Çine’de kadın istihdamı oluşturmak için kurulan Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde üretimine başlanan simit hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Çine Belediyesi olarak Marsias Kadınları Üretim Merkezimizde simit üretimine başladık. Çine çıkışındaki Çine Belediyesi Sosyal tesislerindeki Marsias Kadınları üretim merkezinde üretimine başladığımız birçok gıda ürününün yanında artık kendi simidimiz var ve ileriki günlerde ürün yelpazemiz genişleyerek çoğalacak. Daha önceden Çine Belediyesi pasta ve yemek eğitimi verdiğimiz bölümde Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda erişte, mantı, yuvarlama, reçel çeşitleri ve tatlı üretimi yapmaktaydık. Bundan Böyle üretim adresimizde belediyemize ait arazilerde ürettiğimiz susamlarımızla kendi simitlerimizin de üretimine başladık. Pazartesi gününden itibaren belediyemize ait kafelerde ve kahvelerde simitlerimizi 2,5 liraya satışa sunacağız hem üreten bayanlarımız kazanacak hem de uygun fiyata halkımızın sofrasında yerini alacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130