banner323

Başkan Dinçer’den Gaziler Günü mesajı

Başkan Dinçer’den Gaziler Günü mesajı
banner269

Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Dinçer 18 Eylül Gaziler Günü mesajında, “Türk Milleti, tarihi boyunca milli, manevi değerlerine, ülkesine en önemlisi de birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı, her zaman canı pahasına mücadele etmiştir. Ülkesinin bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milletinin ruhundaki vatanseverlik, kahramanlık ve bağımsızlık arzusu her savaştan üstün gelmiştir.

Milletimize önderlik eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce "Gazi" unvanının verildiği tarih olan 19 Eylül, Gaziler Günü olarak ilan edilmiştir. Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için her türlü imkansızlıklara karşı canını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve beraberlik içerisinde hayatlarımızı devam ettiriyoruz.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, yaşayan anıtlarımız gazilerimize de sağlıklı ve huzur dolu ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER