banner323

Başkan Dinçer: 30 Ağustos, Bir Milletin Ordusuyla Bütünleşerek Tarih Yazdığı Gündür

Başkan Dinçer: 30 Ağustos, Bir Milletin Ordusuyla Bütünleşerek Tarih Yazdığı Gündür
banner269

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“30 Ağustos, yok edilmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun en önemli göstergesi, yokluk içindeki bir milletin ordusuyla bütünleşerek tarih yazdığı gündür” diyen Başkan Enver Salih Dinçer, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur.

Cumhuriyetimizin kuruluşunu hazırlayan, Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde milletçe kazanılan zaferlerle bize emanet edilen bu vatana gözümüz gibi bakmak ve daha ileriye taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER