Çine’nin pehlivan develeri sezonu açtı

Çine Cumhuriyet Stadı’nda törenle havutları takılan Çine’nin pehlivan develeri, ilk antrenmanlarını yaptı.

Çine’nin pehlivan develeri sezonu açtı
Çine Belediyesi ve Çineli İş Adamı Kamil Tuncer’in organizasyonuyla, Şubat 2014’ün 3. Haftası yapılacak olan 25. Uluslararası Deve Güreşleri’ne ilginin bu yıl daha fazla olması bekleniyor. 

Bu yıl içinde Çine Belediyesi’nin de katkılarıyla 50 Bin Tl sponsorlardan, 3.500 Tl’si de Çine Belediyesi bütçesinden karşılanarak organize edilen 24. Uluslararası Deve Güreşleri de bir hayli renkli görüntülere sahne olmuştu.

Bakıcıları savranlar tarafından günde 2 kilometreden fazla yürütülmeye başlanarak güreşlere hazırlanan Çine’nin pehlivan develeri, Çine Cumhuriyet Stadı’nda havut takma töreninin ardından antrenman yaptı ve böylelikle sezonu açmış oldular.

Güreşseverlerin ve Çinelilerinin ilgisinin bir hayli yoğun olduğunun gözlendiği havut takma törenine ve antrenmanları izlemeye, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP İlçe Başkanı Tayfun Şahin ve Çine Belediye Meclis Üyesi Erçin Karabulut da katıldı.

“Kazasız belasız bir sezon diliyorum”

Pehlivan develerin Havut takma töreni ve 25. Uluslararası Deve Güreşi Festivaline ilişkin konuşan Başkan Dinçer, ” Güreşseverlerle birlikte yaşatmaya çalıştığımız bu geleneğimiz,  vazgeçilmez kültürel bir etkinliğimizdir. 2014’ün 3. haftası yapılması planlanan, Uluslarası Deve Güreşleri Festivali’ne deve sahiplerimiz hassasiyetle hazırlanıyor ve güreşleri bekliyorlar. Sezonda güreşlere hazırlanan ve güreşlere çıkan bütün pehlivan develerimiz ve onların bakımını üstlenen savranlarımızın kazasız belasız bir sezon  geçirmelerini arzulamaktayım” dedi.(Murat TAN)


Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİR VATANPERVER
BİR VATANPERVER - 7 yıl Önce

yozlaşma kültürünün hakim olduğu günümüzde kültürümüze sahip çıkanlara helal olsun.

SIRADAKİ HABER

banner130