MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak

"“Başta Büyükşehir olmak üzere, Aydın’ın alayına talibiz” diye Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın da Ali Uzunırmak olduğunu açıkladı.

MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak


TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, partisinin Nazilli İlçe Teşkilatı’yla iftar yemeğinde bir araya geldi. "“Başta Büyükşehir olmak üzere, Aydın’ın alayına talibiz” diye Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın da Ali Uzunırmak olduğunu açıkladı.

DAVETLİLER KAPIDA KARŞILANDI
Sümer Rekreasyon Alanı’nda bulunan Şehit Akın Kurtoğlu Yazlık Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen yemeğe TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’ın yanı sıra, Aydın eski Milletvekili Recep Taner, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Nazilli İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Şükrü Irgat ve ülkücü gençler, MHP Nazilli Kadın Kolları üyeleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Aydın ve çevre ilçelerden gelen partililer, Aydın’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, köy ve mahalle muhtarları, Nazilli Belediyespor’lu yönetici, teknik heyet ve futbolcular ile 3 binden fazla davetli katıldı. Ali Uzunırmak, Recep Taner, Haluk Alıcık ve MHP’li yöneticiler davetlileri kapıda karşılarken, Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı da salon girişinde konser verdi. Yemek sırasında tek kişilik ‘semazen’ gösterisi ilgiyle takip edildi.

‘TOPLUMUN BÜTÜN KESİMLERİNİ KUCAKLADIK’
Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu’nun okuduğu duanın ardından, MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bir konuşma yaptı. Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıyla birlikte yola çıktıklarını ve 4,5 yıl boyunca Nazilli’de önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Biz bu millete hizmet edeceğiz, bu milletin hizmetkarlığına talip olacağız dedik. Biz Nazilli’yi karşılıksız sevdik. 4,5 yıllık süreç içinde sadece kendi partililerimizi değil, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayarak, toplumun belediye başkanı olduk” dedi. Önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimleri kazanarak, direk ustalık dönemine geçeceklerini ve Nazilli’nin çehresini değiştirmeye devam edeceklerini ifade eden Alıcık, “Bugüne kadar ne söylediysem, ne söz verdiysem fazlasını yaptım. Canlı yayına çıkıyorum, Nazilli’yi 3 saatte anlatıyorum. İcraatlarımız, hizmetlerimiz ortadadır” şeklinde konuştu.

ALICIK, ÇERÇİOĞLU’NU ELEŞTİRDİ
Konuşması sırasında oldukça heyecanlı olduğu gözlenen MHP’li Haluk Alıcık, CHP’li Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu sert ifadelerle eleştirdi. Alıcık konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Özlem hanım partisinin Nazilli Belediye Başkan aday adayını açıklamak üzere Nazilli’ye geldi. Aydın’da ve Nazilli’de seçimi kazandıkları takdirde yürüyen alt geçit yapacaklarını söylüyor. Bir de Nazilli’de kentsel dönüşüm gerçekleştireceklermiş. Şimdi, ‘Hanımefendi, sen bunları niye Aydın’da yapmadın? Sen ne zaman Büyükşehir Belediye Başkanı oldun?’ diye sormazlar mı? Özlem hanım, basının önüne geçip, komedi şeklinde hayal ürünümü üretmeye çalışıyor. Bakın buradan Özlem hanıma sesleniyorum. Nazilli Belediyesi kendi imkanlarıyla kentsel dönüşüm yapıyor. Allah’ın izniyle 2’nci dönemimizde Nazilli’de kentsel dönüşüm yapılmadık bir yer bırakmayacağız. Bir de diyorlar ki, Nazilli en pahalı ve en sağlıksız suyu içiyormuş. Buna kargalar bile güler. Kimse merak etmesin. Suda sıkıntı olsa hemen gereğini yaparlar. Ben size en pahallı suyu kim içiyor söyleyeyim. En pahalı suyu Aydın halkı içiyor. Nazilli Belediyesi olarak saniyede 300 LT su basıyoruz. 300 LT su basılan yere yabancı madde kaçabilir mi? Ama ne yazık ki bunu CHP’deki arkadaşlarımız söyleyebilecek kadar bunak görünüyor. Muhalefet yapmak kolaydır. Siz iş yapacaksınız. Sizin iktidar olma gibi bir talibiniz yok” dedi.

‘BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ AĞABEYİMİZ OLACAK’
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık konuşması sırasında MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak olduğunu söyledi. Ali Uzunırmak’a ‘ağabey’ diyerek hitap eden Alıcık, “Biz bütün kalbimizle inanıyoruz. Allah’ın izniyle Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız. Siz de buna inanın” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu eleştirmeye devam eden Alıcık şunları kaydetti: “Hanımefendi devletin valisine yazı gönderiyor. Bize de gönderiyor. Ne diyor yazısında: Mallarınızı satmayın diyor. Ben seçilmiş biriyim. Ben Nazilli halkının belediye başkanıyım. 17 tane belediye başkanı arkadaşımıza gönderiyor. 17 ilçe var. 11 tanesi CHP’li.. Kendi partisinin belediye başkanı arkadaşlarına bile nezaket ölçüsü yok ki bu yazıyı gönderiyor. Belediye Başkan Yardımcısı imzasıyla gönderiyor. Belediye başkanları devlet terbiyesi almalı, devleti bilmelidir. Özlem hanım sanki Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş gibi bütün belediye başkanlarını uyarıyor. Benden izinsiz çivi bile çakamazsınız diyor. Siz bu memleketin hizmetine mi talipsiniz, yoksa orada makamcılık oynamaya mı talipsiniz? Biz bu memlekette milletin hizmetkarı olmaya talip olduk. Bunun en güzel örneği Nazilli’sir. Ben, ekibim ve teşkilatımla beraber bunu başardık. Bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımız da bellidir. Adayımız ağabeyimizdir, Ali Uzunırmak’tır. Büyükşehir Belediye Başkanımızla yani ağabeyimizle beraber, bütün ilçeleri kucaklayıp, bütün arkadaşlarımızla hizmet edeceğiz. Bütçeden onaylatmazsan geçmez demeyeceğiz. Arkadaşlarımızın işini göreceğiz” diye konuştu.


MHP’li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık konuşmasının son bölümünde, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Tacettin Pirinç’in çeşitli gazetelerde yayınlanan demeçlerini eleştirdi. Tacettin Pirinç’in, ‘Nazilli AK Parti iktidarı ile tanışmalı’ sözlerini hatırlatan Başkan Alıcık, “Ben de buradan soruyorum. Nazilli’de 22 ay AK Partili belediye oldu da ne oldu? Nazilli’ye ne çakıldı? Hangi hizmet geldi? Pirlibey Belediye Başkanı, CHP’deydi, AK Parti’ye geçti. Çok zordur parti değiştirmek. Belediye Başkanımız, kendi beldesine hizmet gelsin diye parti değiştirdi. AK Parti Pirlibey’e ne yaptı? Hiçbir şey yapmadı. Nazilli Belediyesi ne yaptı biliyor musunuz? 5 Ocak’tan itibaren Pirlibey’e 2 park ve 1 pazaryeri yaptı. 1 cenaze yıkama aracı aldı” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

‘ADALETİN OLMADIĞI YERDE EN BÜYÜK ZULÜM VARDIR’
Yemekte TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak da bir konuşma yaptı. Bir ülkenin yoksullukla değil, adaletsizlikle batacağına işaret eden Ali Uzunırmak, “Adaletin olmadığı yerde en büyük zulüm vardır. Biz yöneticiler olarak öncelikle dikkat etmemiz gereken adalettir. Ondan sonra halkımızın refahını arttırmak gelir. Türkiye’nin geldiği bu noktada gerek ulusal yönetimde, gerekse mahalli yönetimde günden güne önem kazanmaktadır” şeklinde konuştu.

"BUGÜN TÜRKİYE’DE YÜZSÜZLEŞEN BİR İKTİDAR VARDIR"

Önümüzdeki günlerde Türkiye’yi zor günler beklediğine dikkat çeken Ali Uzunırmak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün ülkemizde üç ay öncesiyle çelişen bir başbakan vardır. Kendi söylediklerine yayın yasağı koyduran bir başbakan vardır. Bugün Türkiye’de yüzsüzleşen bir iktidar vardır. PKK’dan dış politikaya varıncaya kadar dün söyledikleriyle bugün çelişmektedir. Ekonomi alanında da yalan söylemektedirler. Türkiye’nin 41 milyar dolarlık özelleştirmesine karşın ödenen borç 21,5 milyar dolardır. Türkiye’nin 2002’ye göre iç ve dış borç toplamı 220 milyar dolardan, 590 milyar dolara çıkmıştır. Kuzey Suriye’de PKK devleti kuruluyor. Türkiye’de devlete meydan okunuyor. Sayın başbakanın söylediğiyle yaptığı hep ters oldu. Ruhundaki ve kalbindeki yapmak istediği şeytani arzuları rahvani bir şekilde diline dökerek, yalanı bismillah deyip söyleyerek, bizleri kandırmaya çalışıyor. Açılım saçılım derken bugün PKK ile pazarlık yapılıyor. PKK tatmin edilecek, Türkler de bu tatmine ikna edilecek. Son ülkücü yere serilmeden Türkler asla ikna olmayacaklardır”

NAZİLLİLİ GAZİLER DİLEKÇE VERDİ

Ali Uzunırmak’ın konuşmasının ardından, Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş, taleplerinin bulunduğu bir dilekçeyi Milletvekili Uzunırmak’a teslim etti. Karataş, 3761 Sayılı Kanun gereği şehir içi minibüslerinde seyahat ederlerken kendilerine ve eşlerine hakaret edildiğini öne sürerek, Milletvekili Ali Uzunırmak’tan yardım talep etti. Hasan Karataş, “Özellikle eşlerimize ‘Hangi savaşta savaştınız?’ gibi hakaret edici sözlerde bulunulmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak kime müracaat ettiysek netice alamadık. Özür dileyerek söylüyorum ki, bir gün Nazillimizde bu sözleri söyleyen şoförlere, ‘İşte biz bu şekilde savaştık’ şeklinde cevap verileceğinden korkuyorum. Gönlümüz bu tür olayların olmasını hiç istemez. Bu türlü hadiseler sadece Nazilli’de oluyor” şeklinde konuştu. Milletvekili Ali Uzunırmak ise konunun takipçisi olacağını söyleyerek, gazilerin taleplerinin bulunduğu bir dilekçeyi aldı. (iha)


Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkücü
ülkücü - 7 yıl Önce

hayırlı olsun sayın ali uzunırmağın büyük şehir belediye başkanlığı adaylığı ben akpartiliyim ama benim partimin aydında belediye başkalığına almak gibi bir derdi yok mehmet erdem aydında chp nin reklamına yapıyor anketlerde chp nin önde olduğunu söylüyor sayın mehmet erdem kendi seçmenine chp ye işaret ediyor akpartinin tabanına oluşturan eski ülkücülrdir akpartideki ülkücüler ali uzunırmağı destek verirse seçimin galibi mhp dir şimdiden hayırlı olsun

Atalay KOCAK
Atalay KOCAK - 7 yıl Önce

eger amac hizmet ise aydin en guzel hizmetleri almasi gereken bir sehirdir ...eger hala insanlar aydinin gelisememisliginden yakiniyorsa buda sehrin pek iyi yonetilmedigine isarettir.degisim ve yapicilik : insanlari temiz bir gelecege ve guven dolu yasama goturur...bu nedenle degisime aydinda ayak uyduracaktir...tum turkiyenin destekledigi , sevdigi ve guvendigi bir vekil olan ali uzunirmak kazanacaktir ...aydin kazanacaktir.

Ahmet KÖŞKER(ahmetköşker55@hotmail.com
Ahmet KÖŞKER(ahmetköşker55@hotmail.com - 7 yıl Önce

adaylığını büyük bir sevinçle öğrendim.kazanman dileği ile.saygılarımı sunarım

SIRADAKİ HABER

banner130