banner289

Aydın’dan 10 Lise İzmir’de Sahne Aldı

İstanbul ve Ankara’dan sonra son olarak İzmir’de gerçekleşen elemelerde büyük coşku yaşandı.

Aydın’dan 10 Lise İzmir’de Sahne Aldı
banner269

Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nın şehir elemeleri, geçtiğimiz hafta sonu İzmir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan elemelerle sona erdi. İstanbul ve Ankara’dan sonra son olarak İzmir’de gerçekleşen elemelerde büyük coşku yaşandı.

Büyük bir heyecana sahne olan ve 2 gün boyunca 13 ilden toplam 109 okulun katıldığı elemelerde Aydın’ı 10 okul temsil etti. Efeler Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi,Ortaklar Fen Lisesi, Aydın Fen Lisesi,  Nazilli Fen Lisesi, Aydın Efeler Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Aydın Efeler Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Yüksek Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak büyük final öncesi kendilerini gösterme fırsatı yakaladı.

Aydın’dan öğretmenleri ve destek veren arkadaşlarıyla birlikte büyük hayallerle İzmir’e giden öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Sahne performansının yanı sıra kostüm ve sahne şovlarıyla da jüriyi etkilemek isteyen liselilerin heyecanı kuliste başladı. ‘’Büyük finale kalmak ve muhteşem ödülleri kazanmak için her şeyimizi ortaya koyduk’’ diyen öğrenciler final için bir hayli iddialı.

Elemeler Boyunca Yüzlerce Okul Sahne Aldı

‘’Türkiye’nin her bir yanından liselilerin hayallerini gerçekleştirme’’ sloganıyla yola çıkan Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions ekibi, İstanbul, Ankara ve İzmir elemelerinde yüzlerce okulu ağırlayarak yeni bir rekora daha imza attı. Toplam 44 ilden 378 okula destek olan ve profesyonel sahnede şarkı söyleme fırsatı tanınan yarışmada liseliler, Türkiye’nin en saygın müzisyenlerinden oluşan jürinin seçeceği finalistlerin arasında yer almak için bütün hünerlerini sergiledi. Binlerce seyirciyle birlikte desteklerini arkasına alan gençler büyük coşku yaşadı.

Gençlerin İdolü Nilüfer Büyük Finalde Sahnede!

Türk Pop Müzik tarihinin en önemli sanatçılarından biri olan Nilüfer de müzik hayatına, lise yıllarında katıldığı bir yarışmada aldığı birincilik ile başlamıştı. Geçen seneki yarışmada, liseliler tarafından “İdol” seçilen ve Türkiye’de ilk defa verilen bu ödülü alan Nilüfer 9 Mayıs’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek büyük finalde hem öğrencilerin heyecanını paylaşacak hem de en güzel şarkılarıyla sahnede olacak. Büyük finalde Nilüfer’in yanı sıra sürpriz isimler hem jüride hem sahnede olacak.
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291