banner289

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa’yı Unutmadı

Artvin’in Hopa İlçesinde 8 vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan sel ve heyelan felaketine Aydın Büyükşehir Belediyesi duyarsız kalmadı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa’yı Unutmadı
banner269

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketinden mağdur olmuş vatandaşlar için kuru gıda, su ve battaniyeden oluşan yardım konteynırı hazırladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım konteynırı bugün(27 Ağustos Perşembe) Hopa’ya hareket etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioglu , “Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun vatandaşlarımızın sıkıntı ve acısı hepimizin acısıdır. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak duyarsız kalmamız mümkün değil. Bu amaçla kısa vadede afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına kuru gıda, battaniye ve su kolilerinden oluşan yardım konteynırımızı Hopa’ya gönderiyoruz. Bir kez daha sel ve heyelan sonucunda  hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Hopalı vatandaşlarıma sabırlar diliyorum. ” dedi.

Van’da, 2011 yılında meydana gelen deprem faciasında da Özlem Çerçioğlu Başkanlığındaki Aydın Belediyesi yardım tırlarını depremden hemen 2 gün sonra Van’a göndererek ülke kamuoyunun takdirini toplamıştı.
 


Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130