banner289

ASKİ geçmişten gelen tüm sorunları çözüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), geçmişten devraldığı yarım kalan projeleri ve eksiklikleri de tamamlıyor.

ASKİ geçmişten gelen tüm sorunları çözüyor
banner269

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) kurulduğu Nisan 2014’den bu yana bir yandan il genelinde alt yapı projelerini hayata geçirirken diğer yandan geçmişten devraldığı yarım kalan projeleri ve eksiklikleri de tamamlıyor.

7 Yıl Beklediler 1 Günde Bitti

Nazilli İsabeyli Koşu yolu mevkiinde 2008 yılında kanalizasyon başvurusu yapan vatandaşlara cevap ASKİ’den geldi. 93 ve 95 numaralı hane sakinleri, kanalizasyon abone bağlantısı yapımı için İsabeyli Belediyesi’ne başvuru yaptıklarını ve başvurularının onaylanmasına rağmen herhangi bir çalışma başlatılmamasından dolayı 7 yıl kanalizasyon beklediler. Büyükşehir yasası kapsamında ASKİ Genel Müdürlüğü sorumluluk alanına giren İsabeyli’de vatandaşların başvurusu değerlendirdi ve vakit kaybetmeden başlattığı çalışmayı tamamladı. 125 milimetrelik koruge boru kullanılan çalışma 1 gün içinde tamamlandı.

Başçayır’da Yarım Kalan Kanalizasyonu Aski Tamamlıyor

ASKİ Genel Müdürlüğü Köşk’ün Başçayır Mahallesi’nde İl Özel İdaresi tarafından başlatılan ancak ödenek bitmesi sebebiyle yarım kalan kanalizasyon hattı çalışmasını tamamlamak için kolları sıvadı. Geçmişten devraldığı yarım kanalizasyon projesini kısa içinde bitirmeyi hedefleyen ASKİ ekipleri 500 metre boru döşeyecek. Başçayır Çarşı meydanında yürütülen çalışmalar zeminin kayalık olması ve hava şartları sebebiyle 20 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.


Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291