banner289

ASKİ engel tanımadı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü son teknoloji araç ve sistemlerle çalışmalarını sürdürürken doğa ve çevreyi korumayı da ihmal etmiyor.

ASKİ engel tanımadı
banner269

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü son teknoloji araç ve sistemlerle çalışmalarını sürdürürken doğa ve çevreyi korumayı da ihmal etmiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla il genelinde karış karış sürdürülen çalışmalar çerçevesinde sorun tespit edilen mahallelerde alt yapı çalışmaları zaman kaybetmeden başlatılıp bitiriliyor.

Elektrik Yok Ama Su Var

Germecik Dağyeni köyünde yetersiz gelen içme suyu sorununu çözmek için ASKİ ekipleri yaylak alanda bulunan dolayısı ile elektrik olmayan bir noktada içme suyu kuyusu açtı. Dalgıçların çalışması için gerekli enerjiyi temin etmek üzere 7.5 kw elektrik üretecek şekilde güneş paneli kuruldu. Dalgıç otomasyon sistemleri için kurulan mini güneş enerjisi panelleri dışında ilk kez böyle bir çalışma yapıldı.

Muhtardan Teşekkür

 Dağyeni Köyü Muhtarı Hüseyin EFE çalışmanın tamamlanmasının ardından ;

 “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun. İçme suyu konusunda büyük sıkıntı yaşıyorduk. Başvurumuzu zaman kaybetmeden değerlendirip ASKİ’ye talimatını verdi. Elektrik sorunu vardı nasıl aşacağız derken böyle bir sistemle çıkageldiler. Sorun çözüldü. Daha önce kanalizasyon için başvurduk bin 500 metre kanalizasyon yapıldı. 200 metre içme suyu çalışması yapıldı. Çok teşekkür ediyorum sağolun varolun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291