Açtırtmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü!

“Sel hendeği böldükten sonra akıl veren çok olur” misali, duble yol Çine’yi ikiye böldükten sonrada akıl veren, çözüm üretmeye çalışan bir hayli zevat var.


Bir hayli gelişmeler oldu Menderes Bulvarı için, Belediye Başkanı kucağında bulduğu soruna çözüm üretmeye çalıştı.


CHP Teşkilatı konuyu sürekli basına taşıdı ve hatta yol kesip eylem yaptı.


Ak Parti Çine İlçe Başkanı birebir telefonla veya yüzyüze bizzat yetkililerle konuşmaları bir yana bir otobüs dolusu Çineli ile ilgili makamın kapısına dayandı.


Basın kamuoyunun ve görevlilerin dikkatini bu soruna çekebilmek için konuyu elinden geldiğince abarttı.


Peki sonuç: Olmadı, oldurulamadı, olamadı… Herkes heryolu denedi çare bulunamadı!


Baştada dedimya “Sel hendeği böldükten sonra akıl veren çok olur” ...yeni bir akıl veren oldu.


Hemde öyle bir yerden geldiki bu akıl evlere şenlik!..


Sözüm ona son aklı veren AK Parti Çine eski İlçe Başkanı ve Çine eski Belediye Meclis Üyesi Fevzi Eryalçın!


Gülelim mi yoksa ağlayalım mı cinsinden bir açıklama..


Halen daha aktif siyasette bulunan Eryalçın sorunun çözümü için bir gazeteciye öyle açıkla yapmış ki paylaşmamak mümkün değil.


Peki ne demiş bugüne kadar geliştirilen argümanların dışında:

“Ankara’ya, hükümete, yetkililere daha fazla baskı yapın!” “CHP’nin veya farklı kesimlerin bu güne kadar yaptıkları, eylemler, yol kesmeler doğru idi ama yeterli değil! Daha fazlasını yapın.”


Ben böyle anladım açıklamasından.


Diyormuş ki zamanın ilçe Başkanı;

“Bugüne kadar izlenen yöntemler yanlış olmasa da etkili değildi, ama çok geç kalınmış sayılmaz. Hemen bu kavşağın yeniden açılması için bir dilekçe yazılmalı. Bu dilekçeye Çine Kaymakamının öncülüğünde Aydın Milletvekilleri, Çine Belediye Başkanı, bütün partilerin ilçe başkanları, Çine Belediye Meclis Üyelerinin tamamı, Çine İl Genel Meclis Üyelerini hepsi, oda başkanları imzalarını koymalı. Ardından da bu dilekçe elden Ankara’ya ilgili kuruma yine Çine Kaymakamının öncülüğünde parti başkanlarının ve belediye başkanının da olduğu bir heyet tarafından götürülmeli. Bunun yanı sıra da Çine Belediye Meclisi ileride Çine Otogarının kaldırılacağının delili olarak imar planında yeni bir garaj yeri belirlediğine dair belgeleri de bu dilekçeye eklemeli. Çine’den böyle topyekun bir duruş ortaya çıkarsa; Karayolları bu kavşağı hemen açar, açmalıdır”


Eh be birader!.. Verdiğin son dakika aklı bu mudur?


Sen ya proje dönemindeki başkanlık konumunu hatırlamıyorsun, yada bu günkü konumunu biraz fazla abartıp bir şekilde işe burnunu sokuyorsun.


Şov yapmanın ne manası var. Her şey ortada değil mi?


Eğer tek sorun sadece Alabanda kavşağı ise herkes biliyor ki o en son sorun. Başka sorunlarda var trafikle ilgili, bulvarla ilgili…


Diyelim ki en büyük sorun Alabanda kavşağı!..  O zaman demezler mi adama sen nerede siyaset yapıyorsun! Bu günkü arkadaşların neler yapmakta…


Hem milletin sorununu çözmek için tek başınıza iktidarda olacaksınız, hem de muhalefetten ve sivil toplum kuruluşlarından yardım umacaksınız.


Bu nasıl bir siyaset anlayışıdır diye sormazlar mı adama!


Herkesten imza toplanacak ve Devletin kaymakamı önderliğinde Ankara’ya gidilecek öyle mi? Cahil olmayın, gülerler adama...


Ak Parti iktidarı, en azından T.C. Devleti bu kadar aciz durumdamıdır ki bir kaymakam halkı peşine takıp hükümete baskı için Ankara yollarına düşecek.. Kaymakam bilmez mi, bir şekilde iletmez mi oralara sorunun ciddiyetini ve çözü münü?


Ya da sen ve iktidarın temsilcisi arkadaşların bu konuda tercüman olmazlarmı halk adına…


Elbette oldular.. Olmaya çalıştılarda… Peki sen nerelerdeydin?


Bütün bu uğurda verilen mücadele ortada iken, bir çay içimi dedikodu yapmak yerine asıl aksaklığı kökünde aramak gerekmez mi?


Çine’de gerçekten bir kavşak sorunu varsa bunun çözümü çay içimi sohbette değil, iktidar olmanın farkındalığında yatar. İktidar sizlerseniz eğer, farkındaysanız ortadaki yanlışlığın gidin çözün sorunu! Sorunu eveleyip gevelemenin, devletin Kaymakamını baskı unsurunun başına geçirmenin ne manası var?


Devletin Kaymakamı sorun mu çözer yoksa politik polemiklere boyun eğerek Devlete karşı baskı unsurun başına mı geçer?


Devlet, siyaset, politika düzenini yeniden anlattırmayın bana!


Gerçekten bir sorun varsa ki bence var, ağlamayın, akıl vermeyin çay sohbetlerinde, gidin ve gereğini yapın! Geçmişteki, geç kalınmış hatalarınızı düzeltin. Düzeltin ki Çineli gerçek siyaset adamı görsün. Lafla, polemikle bu işler yürümüyor.


Bugün Çine’nin, Çinelinin başına ne muzdariplikler geldiyse eğer, bazı siyasetçilerin kendi menfaatlerine düşmelerinden ve tecrübesizleklerinden kaynaklanmaktadır.


Birilerinin dediği gibi de Çine’mizde tecrübeli bir kaymakamımız yoktur. Bu kocaman bir yalandır. Bu söylemi kaymakama gaz vermek için söylendiğini düşünüyorum.  Kaymakamın tecrübelerini, buradan tek tek saydırtmasın kimse bana!


Kısacası Çine’nin sorunları, birilerinin şovla karışık reklamının yapılacağı konular değildir. Hiç kimse konuşarak, akıl hocalığı yaparak kendini bir yerlere taşımaya kalkışmasın.


Halep oradaysa arşın buradadır. Boş laflara karnı toktur Çinelinin.


Yazımın başında da dediğim gibi; “Sel hendeği böldükten sonra akıl veren çok olur”

Karşınızda cahil, aptal, geçmişini unutan adamlar yok! Açtırtmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü! Bize akıl değil doğru yönde icraat lazım. O icraat sahiplerinden gelen son dakika bazı akılları bizlere zul olur.


Bu böyle biline…


YORUM EKLE
YORUMLAR
V----T   K---I
V----T K---I - 7 yıl Önce

sn fe--- er------ a çok fazla yüklenmişsin

banner130