banner289

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: “Kaçakla Mücadele Milli Görevimiz”

Kaçakla mücadele etmenin milli bir görev olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, özellikle kaçak sigara ticaretiyle mücadelede önemli başarıya ulaşıldığını belirtti.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: “Kaçakla Mücadele Milli Görevimiz”
banner269

İki milyon esnafın sesi olan TESK, ülke ekonomisini büyük zarara uğratan, esnafın kazancına darbe vuran ve terörü besleyen kaçakla mücadele konusunda vatandaşları bilinçlendirmeye devam ediyor. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kaçak sigara seviyesi yüzde 20,7’lik rekor seviyesinden, 2015’te önce yüzde 16,4’e, son dönemde de yüzde 11,7’ye inmiştir. Bu son 5 yılın en düşük seviyesi. Bu düşüşün kalıcı olması halinde, yıllık ek 2 milyar liralık bir vergi kaynağı sağlanmış olacak. Mücadeleye aynen devam” dedi.

“Kaçak, Organize Suç Örgütlerine Finansman Sağlıyor”

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) raporuna göre, kara ve deniz sınırlarının ihlal edilmesi suretiyle tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı yapılıyor. Organize suç örgütleri, kaçak sigaralar üzerinden haraç alıyor. Palandöken konuya ilişkin şunları ekledi:

"Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ diyerek bir araya geldiğimiz bu günlerde, kaçak ile mücadele büyük önem arz ediyor. Kaçak ürünlerden uzak durulması; ülke ekonomisinin, vatandaşların ve esnafımızın korunması kadar terörle mücadelede de hayati öneme sahip. Vatandaşlarımız kaçak ürünlerden uzak durarak, organize suç örgütlerine kaynak akıtan muslukları kesmeli. Vatandaşlarımız www.bilmedigingerceklervar.org adresini ziyaret ederek, sorunun büyüklüğünü görebilirler."

“Kaçak Ürünlere Karşı Bilinçlendirme Kampanyası Devam Ediyor”

TESK tarafından birinci adımı Mayıs-Haziran döneminde başarı ile tamamlanan ‘Dikkat, Bilmediğin Gerçekler Var’ kaçakla mücadele kampanyasının ikinci adımı Eylül ayında başlatıldı. Sokak afişleri ve posterler ile vatandaşları kaçak ürünlere karşı uyarmaya devam ettiklerini belirten Palandöken, “Birliğin, kardeşliğin, sorunlarla tek vücut olarak mücadele etmenin daha da önem kazandığı bugünlerde kaçakla mücadelemiz artarak devam edecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 00:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130