Çine’de,5. Satranç Turnuvası Düzenlendi

Çine’de,5. Satranç Turnuvası Düzenlendi
Çine Kültür Derneği’nin 5.'si organize ettiği Satranç Turnuvası’nda, küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzeri üç kategoride öğrenciler yarıştı.

Çine Kültür Derneği ve Türkiye Satranç Fedrasyonu 5. Satranç Turnuvası’nı Çine Belediyesi Düğün Salonu’nda 100’e yakın öğrenci ile gerçekleştirdi. Satranç Turnuvası’nda, küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzeri üç kategoride öğrenciler yarıştı. Çekişmeye sahne olan turnuvada zihinler yarıştı. Dereceye giren öğrencilere madalya verilirken tüm katılan öğrencilere de katılım belgesi verildi.

Şah-Mat’tan sonra oyun bitiyor ama hayat devam ediyor diyen Çine Kültür Derneği Başkanı Mehmet Demir, “Aileler, çocuklarının satranç oynamalarına destek olsunlar, satrancın çocukların zihinsel gelişmelerine olumlu yönde katkı sağlıyor ve çocuklarımızın düşünme kabiliyetleri artıyor. Çine Kültür Derneği 5.Satranç Turnuvasını tamamladık. Tüm emeği geçen öğretmenlerimizi ve akşama kadar çocukları için heyecanlanan aileleri tebrik ederiz” şeklinde konuştu.Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130