Milletvekili Abdurrahman Öz, ”Kamuoyu Doğru Bilgilendirilmeli”

Milletvekili Abdurrahman Öz, ”Kamuoyu Doğru Bilgilendirilmeli”
AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Aydın’da bir haber sitesinde AYTO seçimleri ile ilgili AK Parti ve kendi adına yapılan haberin doğru olmadığını açıklayan bir basın açıklaması yayımladı.

Milletvekili Abdurrahman Öz yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Aydın kamuoyuna yönelik yayın yapan yerel bir haber sitesinde, Aydın Ticaret Odası Seçimleri ile ilgili olarak, ismim ve partim zikredilerek bir yazı yayınlanmıştır. Kamuoyunun doğru bilgi alma hakkı gereğince, bu açıklamanın yapılması zorunlu olmuştur.

Aydın kamuoyu ve siyaset çevresi bilir ki siyasette yöntem olarak hiçbir zaman aracı kullanmadım. Köşe yazarının kendi hislerini, beklentilerini ve temennilerini benim üzerimden açıklamasını kabul etmiyorum. Bana yapılmış haksızlık olarak görüyorum. Yazıda ismi geçen mevcut başkan ve başkan adayı Hakan Ülgen ile köşe yazarının kişisel husumeti Aydın kamuoyu tarafından çok iyi bilinmektedir. Köşe yazarının bu husumette seçim sürecini bir şekilde hesap görme fırsatı bilip, kendini güçlü göstermek için ismimi ve partimi kullanması ahlaki değildir.

Aydın Ticaret Odası ilimizin saygın ve güçlü mesleki sivil toplum örgütlerinden biri olup, Aydın iş çevresini temsil etmektedir. Her görüşten iş insanının yer aldığı bir meslek örgütünün kendi iç işi olan seçimlerine, siyasetçilerin müdahale etmesini de doğru bulmuyorum. Bu sebeple hiçbir ayrım yapmaksızın tüm adaylara eşit mesafedeyim. Aydın Ticaret Odası seçimlerinde herhangi bir adayı desteklemem söz konusu değildir. Oda üyelerinin kendi içinde yapacağı demokratik seçimlerden çıkacak sonucu bugünden kabul ettiğimi, seçilecek yönetimle birlikte Aydın için çalışmaya devam edeceğimi Aydın kamuoyuna ilan ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130