CHP Genel Merkezi'nden ‘TEK Köy’ Projesine Destek

CHP Genel Merkezi'nden ‘TEK Köy’ Projesine Destek
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile beraberlerindeki heyet, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaret etti. Heyete, Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı aracılığıyla sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin uyguladığı Ege Et, sakız koçu dağıtımı, yerel tohum ve Mutaflar çiçekçilik gibi projeleriyle ilgili de bilgilendirilen Seyit Torun, Ahmet Akın ve Okan Gaytancıoğlu, yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı başkan Çerçioğlu'nu tebrik etti. Daha sonra Çine'ye geçen heyet, Ege Et'in Çine'deki et kombinasını ve Çine Belediyesi Soğuk Sıkım Organik Zeytinyağı Fabrikası’nı gezdi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ile heyet yeni projeler ile kararlar alarak ‘TEK Köy’ projesini yerinde incelemeler yapılarak bilgiler verildi.

‘TEK Köy’ Projesi

Heyet Çine'de gerçekleştirilmesi düşünülen 'Tek Köy' projesini inceledi. Aydındaki bu projeler Türkiye örnek olmalı diyen Seyit Torun, "Burada bulunma gerekçemiz Büyükşehir Belediyemizin kırsal kalkınma da ortaya koyduğu başarısıdır. Aydın Büyükşehir ve Çine Belediyesi'nin bu modellerini diğer belediyelerimizde de uygulamayı planlıyoruz. Bu anlamda tespitler yapıyoruz. Türkiye'de tarım unutuldu. Çiftçi kaderine terk edildi ama Aydın'da üreticinin cebi para görüyor. Ürünü değer ediyor. Aydın'daki bu başarı Türkiye'ye örnek olmalı. Aydın üreticisi geleceğinden emin, onlar ürettikçe Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem hanım da onları desteklemeye devam edecektir. Ben kendisi ve ekibini kutluyorum. Bu ülkeyi yönetenlere de bir mesaj vermek gerekiyor. Samanı, eti, tarım ürünlerini ithal ettiğimiz bu süreçte Aydın nasıl üretiyor ve en ucuz eti de vatandaşına nasıl tükettiriyor, bu model incelensin, örnek alınsın" diye konuştu.

Başkan Çerçioğlu ise ette uygulanan projeyi sütte de uygulamaya başlayacaklarını belirtirken "Süt tanklarımızı yerleştirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Ette uyguladığımız projeyi sütte de uygulayacağız. Amacımız üreticiye destek, halka hizmet " dedi.

Çine Kültür Merkezi'ni de gezen heyet, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alıp kursiyerlerle sohbet etti. Başkan Çerçioğlu, gerçekleştirilen ziyaret için Seyit Torun, Ahmet Akın ve Okan Gaytancıoğlu ve beraberindeki heyete ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130