Aydın Milletvekili Depboylu’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Aydın Milletvekili Depboylu’dan Çondur’a Hayırlı Olsun Ziyareti
MHP’li Depboylu ve Akın’dan ATB Başkanı Çondur’a hayırlı olsun ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Levent İlter ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Aydın Milletvekili Deniz Depboylu yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek, Aydın için yapılması gereken her konuda destek olacaklarını belirtti.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarım ürünleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Zeytinyağında Türkiye’de kişi başına tüketimin 1.5 – 2 kg. aralığında, bu rakamın bazı ülkelerde ortalama 22 kg.’a ulaşmakta olduğunu belirterek, “Ülkemizde zeytinyağı tüketiminin, ağırlıklı olarak üretim bölgeleri olan Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. İç ve Doğu Anadolu’da bu oran yok denecek kadar az ve zeytinyağı adı altında başka yağlar tüketilmektedir. Ülkemizde zeytinyağı tüketimimin arttırılmasına yönelik çalışmaların daha çok yapılması ve tağşişli Zeytinyağında yasal düzenlemelerin daha caydırıcı olması gerektiğine vurgu yaparak, Tağşişli yağ konusunda uygulanan yaptırımların düşük miktarlarda cezalar olduğunu Piyasaya hileli yağ arz edenlerin daha ağır cezalarla cezalandırılmasına yönelik çalışmaların yapılması gerekir” dedi.

Ziyarete gelen heyeti, Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cengiz Ülgen, Meclis Üyesi Rıza Uyar ve Genel Sekreter Neslihan Koç karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130