banner289

Atay, “Gün; terör ve tüm işbirlikçilerine hesap sorma günüdür”‏

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Sadık Atay, Türkiye’de son günlerde cereyan eden olaylar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Atay, “Gün; terör ve tüm işbirlikçilerine hesap sorma günüdür”‏
banner269

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Sadık Atay, Türkiye’de son günlerde cereyan eden olaylar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sınır içinde ve dışında yapılan saldırı ile operasyonlara değinen Atay, “Bizim bir tane devletimiz var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Bir tane bayrağımız var ay yıldızlı bayrağımız. Kendi siyasi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak bugün teröre, şiddete, bombaya, silaha karşı omuz omuza durmanın, terör ve tüm işbirlikçilerine hesap sorma günüdür” dedi.

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terör faaliyetlerin yapan örgütler, önlerindeki maşalar kim olursa olsun hepsini lanetliyorum. Şehitlerimizin hatıraları ve emaneti omuzlarımızda kutsal emanet olarak ebediyete kadar sürdürülecektir” diyerek değerlendirmesine başlayan Atay, “Suruç ile başlayan süreçte düğmeye basılmış gibi ülke kan gölüne çevrilmek isteniyor. Bu olay sonrasında son günlerde çok yoğun terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Ama hükümetimizce örgütlere yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı ve bu operasyonlar başarılı bir şekilde sürdürüldü. Herkes ayağını denk alsın, artık Türkiye bir hafta önceki Türkiye değildir. Ülke olarak bu olaylara karşı mücadele veriyoruz. Resmin tamamına baktığımızda şer odakların harekete geçtiğini açık bir şekilde görebiliyoruz” dedi.

Türkiye’nin birçok cepheden kıskaca alınmak istendiğini, fakat devletin buna müsaade etmediğini ifade eden Atay, “Aramıza fitne sokmak isteyenler, şu veya bu etnik grubu harekete geçirerek Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışanlara da bütün millet olarak el ele durmaya kararlıyız. Gün; her türlü siyasi eğilimlerimizi bir kenara bırakarak teröre karşı koymak için kenetlenme ve birlik günüdür” diye konuştu.

 


Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2015, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291