banner289

Yalçın Sarı, “Büyükşehir Belediyesi Üzürene Düşeni Yapsın”‏

İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Yalçın Sarı, Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Aydın İzmir Karayolu kenarındaki görüntülerin Aydın’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne yakışmadığını söyledi.

Yalçın Sarı, “Büyükşehir Belediyesi Üzürene Düşeni Yapsın”‏
banner269

İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Yalçın Sarı, Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Aydın İzmir Karayolu kenarındaki görüntülerin Aydın’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne yakışmadığını söyledi.

İncirliova Belediye Başkanlığı olarak sorumluluk alanları dışındaki köy bağlantı yolları ve çevrelerindeki yabani otları temizlemeye gayret ettiklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Sarı; “Aydın Büyükşehir Belediyesi her fırsatta herkes kendi sorumluluk alanındaki işleri yapsın demektedir. Geçtiğimiz aylarda Süleyman Çamlıca Bulvarı’nda yaşanılan pankart krizi sonrasında burası bizim sorumluluk alanımızdır diyen yetkililer Aydın Devlet Su işleri ile İncirliova Şehir Merkezi girişine kadar olan güzergâhı da sahipsiz ve bakımsız bırakmışlardır. Özellikle yaz mevsimi olması itibariyle her gün yüzlerce aracın geçtiği bu karayolunda Aydın ve İncirliova’nın giriş çıkışları yabani otlardan çöplerden geçilemez duruma gelmiştir. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni bu konuda duyarlı olmaya ve sorumluluk alanındaki bu yolun yabani otlardan temizlenmesi, ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarının yapılmasını, orta refüjler ile yol kenarındaki kaldırımların bakım ve onarımlarının yapılmasını beklemekteyiz” dedi.

Girişlerin Tamamı Aynı Şekilde Bakımsız

Aydın’ın büyükşehir olması itibariyle şehir estetiğine büyük önem vermesi gerektiğine vurguda bulunan Başkan Yardımcısı Sarı; “Bahsettiğimiz sıkıntı sadece İncirliova ile sınırlı değildir. Koçarlı, Umurlu, Germencik, istikametleri boyunca benzer yabani ot ve bakımsızlık söz konusudur. Aydın turizm kentidir ve buralardan her gün yüzlerce yerli yabancı araç geçmektedir. Böylesine görüntüler ilimizin imajını zedelediği gibi Aydın’a da yakışmamaktadır. Bizler Aydın ilinin tüm giriş ve çıkışlarının bir an önce temizlenmesini, yol kenarlarının ağaçlandırılmasını ve orta refüjlerin bakım onarımlarının yapılmasıyla birlikte ilimizi simgeleyen renklerle boyanmasını Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden beklemekteyiz” dedi.

“Yetki Ve İmkanları İlçe Belediyelere Devretsin”

Büyükşehir Belediyesi’nin bu işleri yapmakta zorlandığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Sarı, “Eğer Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu hizmetleri yapmakta yetersiz kalıyorsa  bu işlerin yapılması için bazı yetkilerini ve maddi olanaklarını ilçe belediyelerine devretsin. İlçe belediyeleri de bu tarz önemli giriş ve çıkış noktalarını modern bir görüntüye kavuşturup bakım ve onarımlarını üstlensin” dedi.Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291