banner323

OKT Gönüllüleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nı birlikte kutladı

OKT Gönüllüleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ nı birlikte kutladı
banner269
“Geleceğim Benimdir” Sosyal Sorumluluk Proje Etkinlikleri Birinci Yılında Tüm Coşkusuyla Devam Ediyor. 

Türk Ulusu için en önemli günlerden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, birlik ve beraberlik içinde tüm Türkiye’ de coşkulu gösterilerle kutlanırken “Geleceğim Benimdir” Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri, Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nde bir araya gelerek bu özel günü düzenlenen anlamlı bir etkinlikle kutladı. Yenilikçi eğitim ve sosyal sorumluluk projelerinin toplum gelişimine sağladığı katkıların farkındalığı ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve OKT Trailer arasında geçtiğimiz yıl imzalanan bir protokolle hayata geçirilen “Geleceğim Benimdir”  Sosyal Sorumluluk Projesi ilk yılını hedeflenen sonuçlarla tamamladı.

Okul çehresinde yapılan değişiklikler ve proje ile birlikte gerçekleştirilen çalışmalar,  meslek liselerine olan ilginin yeniden artmasını sağladı. Yıl içerisinde 310 öğrenci için gerçekleştirilen işletme teknik gezileri öğrencilerin üretim sanayiine olan ilgisini kuvvetlendirdi. Geçtiğimiz yıl hiç öğrenci kaydı alamayan Metal Teknolojisi Alanı’ na 2016 / 2017 eğitim - öğretim yılında 49 öğrencinin kaydı alındı. Proje faaliyetlerinin devam ettiği 2016 yılı Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Büyükşehir statüsündeki illerde bulunan mesleki ve teknik orta öğretimlere, bulundukları illerdeki sanayi kuruluşları ile okul –sektör işbirliğinin sürekliğinin sağlanması ve süreklilik kazandırılması konusunda protokol hazırlanması tebliğ edildi.

OKT Trailer ile Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan  “Geleceğim Benimdir” Sosyal Sorumluluk Proje protokolü, bu anlamda Aydın ilinde örnek teşkil eden ilk proje oldu.

Amaçlarının topluma, insana değer katan projeleri hayata geçirirken, toplumun bilinçlenmesine destek olmak olduğunu belirten Hakan Maraş;  “Bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet’in 93. yılını, OKT Trailer çalışanlarımızla ‘’Geleceğim Benimdir’’ sosyal sorumluluk projemiz kapsamında bu yılda birlik ve beraberlik içerisinde Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tertip düzen ve bakım – onarım çalışmaları yaparak kutladık. OKT Trailer’ in gönüllü çalışanları ve projede yer alan gönüllü öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla bu etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin eğitimlerini Türk gencine yakışır bir şekilde alarak Türkiye Cumhuriyet’ inin bağımsızlığını her daim koruyacak başarılı bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. OKT Trailer olarak, her zaman eğitim - öğretim projelerine destek verdik, desteklerimiz artarak devam edecek. Şunu biliyoruz ki eğitime yapılan her yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır’’ dedi.

OKT Trailer gönüllüleri ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, okulda yaptıkları çalışmalar sonrasında projeye destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130