banner289

Kutlu Doğum Haftası'nda Kutlu Protokol

Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde öğrencilerin uygulamalı eğitim alabileceği cami inşaatı yapımını, Hayırsever Murat Zengin üstlendi.

Kutlu Doğum Haftası'nda Kutlu Protokol
banner269
İl Özel İdare kaynaklarından yaptırılan Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim görecek öğrencilerin eğitimleri sırasında ihtiyaç duyacağı ve aynı zamanda vatandaşların da kullanımına sunulacak olan caminin inşaatı hayırsever işadamı Murat Zengin üstlendi. İmam Hatip Lisesi bahçesindeki 250 metrekare arazi üzerine yapılacak olan uygulama camisinin yapım protokolü Vali Erol Ayyıldız ve hayırsever Murat Zengin arasında imzalandı. Valilik makamında gerçekleşen protokol törenine Çine Kaymakamı Özkan Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Müftüsü Ömer Kocaoğul ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Protokol töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Kutlu Doğum Haftası'nda böyle bir protokolü imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özel İdare kaynaklarıyla kazandırmak üzere olduğumuz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ihtiyacı olan uygulama camisi yapım işini bir hayırseverimizin üstlenmiş olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Çine'nin yanı sıra Söke, Didim, Kuşadası ve Nazilli ilçelerimize de İmam Hatip Lisesi kazandırmak için projelerimizi hazırladık. Aynı şekilde bu dört ilçemizde de uygulama camisi ihtiyacımız olacak. Bu ilçelerimizdeki hayırseverlerimizin de desteğini bekliyoruz. Kutlu Doğum Haftası gibi anlamlı bir dönemde imzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İmam Hatip Liselerinde uygulama camisi olmasının önemine işaret eden Müftü Ömer Kocaoğul da, "İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerimizin edindikleri bilgileri ve öğrendiklerini mesleki anlamda camilerde tatbik ederek yaşama hazırlanmaları büyük önem taşıyor. Uygulama camisi olmayan okullarımızda bu gereksinim bina içerisinde oluşturulan mescitlerde gideriliyor. Öğrencilerimize bu fırsatı sağlayan hayırseverimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Uygulama camisinin yapımını üstlenen hayırsever Murat Zengin'e teşekkür eden Vali Erol Ayyıldı ise, şunları söyledi: "Yapılacak olan bu uygulama camisiyle öğrencilerimizin önemli bir gereksinimi gideriliyor. Bu eser ayakta ve hayatta olduğu sürece sizin hesabınıza sevap yazılacak. Hayır işi herkese nasip olmaz. Hayra vesile olan kişinin iyi insan olduğunu düşünüyorum. Okulumuzun önemli bir eksiğinin giderilmesine katkı sağladığı için hayırseverimize ilimiz, Çine ilçemiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum"

Vali Erol Ayyıldız, hayırsever Murat Zengin, Çine Kaymakamı Özkan Demir ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre arasında yapım protokolü imzalanan uygulama camisinin 2 yıl içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291