EYSİM Maden, Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Hayrı

EYSİM Maden, Çanakkale Şehitleri İçin Lokma Hayrı

EYSİM Madencilik tarafından Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü ve bu vatan uğruna canlarını veren şehitler için lokma hayrı yapıldı.

EYSİM Madencilik, Taksi Durağı Meydanı'nda Çanakkale şehitleri için lokma hayrı yaptı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği lokma hayrında 2 bin kişilik lokma yapıldı. Lokma stantları önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, vatanı kurtarmak için Çanakkale'de şehit düşen vatan evlatlarının unutulmayacağını, bugün bu vatan toprağında rahatça yaşanabiliyorsa bunu şehitlere borçlu olduklarını belirterek tüm şehitleri duaları ile yad ettiler.

Gerçekleştirilen lokma hayrı etkinliğinde Eysim Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir, vatanları uğruna hiç dönmeyi bile düşünmeden Çanakkale'de düşmana karşı koyan Çanakkale şehitleri için ne yapılırsa yapılsın bu borcun ödenemeyeceğini, onların canlarını vererek bu vatanı gelecek nesillere emanet ettiklerini söyledi. Demir, Türk insanını tek bir millet yapan ve Türkiye'yi bize mukaddes bir vatan kılan bütün değerlere sadakatle bağlı olduklarını vurgulayarak, 'Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi büyük zaferlerin altına imza atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi Allah'tan rahmet dilerken, hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha şükranla anar, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutlarım' dedi.

Eysim Madancilik tarafından yapılan lokma hayrında Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Soydan Hekim, İlçe Emniyet Müdürü İsmet Şimşek, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kurum ve daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130