Erdem, Çine ve Bozdoğan'a 25 Milyon TL Elektrik yatırımı

Erdem, Çine ve Bozdoğan'a 25 Milyon TL Elektrik yatırımı
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'den Çine ve Bozdoğan'a 25 Milyon TL Elektrik yatırımı müjdesi. TEİAŞ 21. Bölge müdürlüğünce Çine ve Bozdoğan ilçelerindeki elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi amacıyla yapılan iki ihaleyle ilgili olarak AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem yazılı açıklamada bulundu.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Türkiye’de artan enerji talebini dikkate aldıklarını ve enerji yatımlarını sürdürdüklerini bildirerek, bu kapsamda TEİAŞ 21. Bölge müdürlüğünce Çine ve Bozdoğan ilçelerinde yeni elektrik hattı şebekeleri çekileceğini ve yaşanan elektrik kesintilerinin önüne geçileceğini söyledi.

Erdem açıklamasında, “Çine ve Bozdoğan ilçelerimize bugüne kadar geçici TM'leri veya komşu ilçelerdeki TM'lerinden yük aktararak elektrik enerjisi sağlıyorduk. Bu şekilde elektrik şebekesinde arz güvenliği yönünden sıkıntı yaşanmakta ve nihai kullanıcı olan vatandaşlarımız mağdur olmakta idi. Bu yatırımla; iki ilçemizde arz güvenirliğine kavuşacak, çok olağan üstü bir durum olmadığı sürece elektrik kesintisi ile karşılaşmayacaklardır. Her iki ilçemize asgari 50 yıl hizmet sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Erdem, Çine ve Bozdoğan ilçelerindeki kamulaştırma bedelleri ve ihaleleriyle ilgili şu bilgileri aktardı;"154/31,5 kV Çine TM'in (2x50MVA kapasitede) ihale bedeli 13.327.000TL, 154/31,5 kV Bozdoğan TM'in (1x50MVA kapasitede, ilave 25MVA işletmeden sağlanacak) ihale bedeli 11.971.097 TL'dir. Projeler 420 gün içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Uzun vadede bu yatırımlarımızın Çine ve Bozdoğan ilçelerimizin gelişimine olumlu katkı sağlayacağını değerlendirmekteyiz. Çine ve Bozdoğan İlçelerimizin gelişimine katkıda bulunacak trafo merkezlerimizin nihai kapasitesi 2x100MVA olarak planlanmış ve ihale dizayn ve projelendirmede bu kapasiteye göre yapılmıştır. Kısa sürede bu kapasiteleri doldurmak için Aydın ilimizin kalkınmasında alt yapıyı kurmuş olacağız. Aydın’a ve iki ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130