banner323

Çine’de hakimin odası mühürlendi

Polis izine ayrılan yeni kaymakam ile hakim eşini arıyor

Çine’de hakimin odası mühürlendi
banner269
Aydın’da FETÖ/PDY'ye yönelik çalışmalar kapsamında biri Aydın’da, diğeri Çine’de iki hakim daha açığa alındı. Açığa alınan hakimlerden Karpuzlu Kaymakamının eşi Ü.G. kaymakam eşi ile birlikte bir süre önce izine ayrıldığı için adliyedeki odasının daha sonra aranması için mühürlendiği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından açığa alınan Aydın İş Mahkemesi Hakimi A.K. ile Çine Sulh Hukuk Hakimi Karpuzlu Kaymakamının eşi Ü.G.’nin gözaltına alınması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı. Aydın İş Mahkemesi Hakimi A.K. görev yeri olan Aydın Adliyesi’nde gözaltına alınırken, Çine Adliyesi’ne gelen polis ekipleri Karpuzlu Kaymakamının eşinin geçen hafta izne ayrıldığını öğrendi. Çalışmalar kapsamında açığa alınan Hakim Ü.G.’nin odasını mühürleyen polis ekipleri Karpuzlu Kaymakamlığı konutunda yaptığı aramada hakimin eşi ile izne ayrıldığını belirledi. Ü.G.'nin Ankara’da olduğu ve yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Kaymakamlık konutu da mühürlendi

Çine Adliyesi ile Karpuzlu Kaymakamlık konutuna eş zamanlı yapılan baskının ardından, Ü.G.'nin hem adliyedeki odası hem de ailesiyle yaşadığı Karpuzlu Kaymakamlık konutu mühürlendi. Konuta dışarıdan birinin girip, varsa delilerin yok edilmemesi için polis her iki adresi de gözetim altında tutuyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130