Çine Yeni Mahalle’de Çok Amaçlı Düğün Salonu Açıldı

Çine Yeni Mahalle’de Çok Amaçlı Düğün Salonu Açıldı
Aydın Büyükşehir Belediye’si ve Çine Belediyesi tarafından, geçtiğimiz aralık ayında temelinin atıldığı Çine Çok Amaçlı Düğün Salonu’nun açılışı yapıldı.

Çine Yeni Mahallede bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi Yeni Park Spor Kompleksi ve Sosyal Tesisinin yanında geçtiğimiz aralık ayında temelinin atıldığı Çine Çok Amaçlı Düğün Salonu yoğun katılımla açılışı yapıldı. Çine Çok Amaçlı Düğün Salonu, 300 kişilik kapalı ve 500 kişilik açık düğün salonu, 115 metrekarelik Çok Amaçlı Salon ve 60 araçlık misafir otoparkı mevcut. Açılış törenine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer,   Eski Aydın Milletvekili Fatih Altay, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İlçe Başkanları ve Muhtarlar ile Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Çine’ye Bir Hizmet Daha

Açılışta konuşmasını yapan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Biz Aydın Büyükşehir olduktan sonra, Büyükşehir ile rakip değil, ekip olmaya karar verdik. İlçemize 2003 yılında kazandırmış olduğumuz Çine Şeyhler Düğün Salonu’muzun 2018 rezervi şimdiden doldu. Çineliler yeni bir düğün salonu ihtiyacı olduğunu bize iletti. Bizde halkımızın bu talebini Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem hanıma götürdük. Özlem hanım sağ olsun, Çine halkını kırmadı ve bugün buradayız. Bugüne kadar el ele birçok hizmet ettik, açılışlar yaptık, yine yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca, 2018 yılı Ocak ayında Çine’yi doğal gaz ile buluşturuyoruz, bu hizmette emeği geçen doğal gaz hizmet kararını mecliste onaylayan başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olmak üzere Büyükşehir ve Çine Belediyesi tüm meclis üyelerine teşekkür ederim” dedi.

“Çine Çok Şanslı”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yaptığı konuşmada; “Siz çok şanslısınız çok çalışkan bir Belediye Başkanınız var.  Biz her zaman Çine’ye hizmet etmeye geldik. Ya temel atarız ya da hizmet binamızı açarız. Her zaman söylüyorum Turist Ömer gibi gelip geçmeyiz. Biz size 2014 yılında söz verdik. Salih Başkanımla birlikte Çine için 18 saat çalışacağız diye. Bu kalabalığı gördükten sonra kim tutar bizi, Çine hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Bu zamana kadar 35 milyonluk yatırım yaptık yapmaya da devam edeceğiz. En az bunun 2 katı daha yatırım yapmayı hedefliyoruz. Bizde Sayın Başkanımla beraber gece gündüz emrinizdeyiz. Çok değerli Çineliler az önce Sayın Başkanımın dediği gibi 6 ay önce sizlerle beraber temelini atmıştık ve sizlere bu kürsüden her ikimizde söz vermiştik. 6 ay sonra çok amaçlı salonlarımız ve düğün salonumuz hizmetinizde olacaktır diye, şimdi bu sözümüzü yerine getirmenin gururunu onurunu yaşıyorum sağ olun var olun. Artık gelenek oldu Allah bizi nazarlardan saklasın hocamdan güçlü bir nazar duası istiyorum Çine’nin güzel insanlarına nazar değmesin” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından açılış kurdelesini katılımcı protokol ile birlikte kesen Başkan Çerçioğlu Çine’mize hayırlı olsun dedi. Başkan Çerçioğlu ve beraberindeki heyetle açılışı yapılan tesisi gezen Başkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından verilen vals gösterisini izledi. Sonrasında kendisinin vals yapması da izleyenlerden büyük alkış aldı. Fotoğraf çekilmek isteyenleri kırmayan Başkan Çerçioğlu vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirip Çine’den ayrıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130