banner323

Çine Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

Başkan Çerçioğlu Çok Amaçlı Salon Kompleksinin Temelini Attı

Çine Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor
banner269
Aydın Büyükşehir Belediyesi yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine’deki çok amaçlı salon kompleksinin temeline ilk harcı coşkulu bir törenle bıraktı.

Efelerin zeybek gösterileri eşliğinde gerçekleşen temel atma törenine, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Çineli vatandaş katıldı.

Başkan Dinçer; “Topuklu Efe, hükümetimiz sizsiniz”

Törende konuşan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, büyükşehir statüsünün ardından, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Çine’de talep ettikleri her yatırımı hayata geçirdiklerini kaydederek, “Sevincin yanında bugün üzüntüde yaşıyoruz. Aydınımızın değerli siyasetçisi, tüm Türkiye’nin İsmet Abisi, bakanımız İsmet Sezgin’i kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. 2014 yılından önce çeşitli projelerle sizler için çalıştık. Şehler Düğün Salonumuzu yaptık 2017 yılının 365 günü dolu durumda. Yerel seçimlerin ardından bizim Aydındaki hükümetimiz büyükşehir belediyesi oldu. Projelerimizi hazırladık büyükşehrimize gittik.  Topuklu Efemize dedik ki ‘Bundan sonra artık hükümetimiz sizsiniz’ Çine’ye hizmeti hep beraber yapacağız. Kalabak Köprüsüne, itfaiye binasına, otogarın yenilenmesine, bir sosyal tesise ve yüzme havuzuna, ikinci bir düğün salonuna, kültür merkezine ihtiyacımız var. Topuklu Efemiz ne istediysek anında yerine getirdi. En önemli projelerimizden bir tanesi kent meydanı çalışmalarımız sürüyor. Durmayacağız çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tüm Çine halkı adına çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Çok Amaçlı Salon 15 Haziran’da hizmete girecek

Konuşmasına hayatını kaybeden devlet adamı İsmet Sezgin’e Allahtan rahmet dileyerek başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Biz yerel seçimlerde çok değerli Çine Belediye Başkanımız Salih Başkanla beraber, Çine’ye tarihinde görmediği yatırımları getireceğimize, size söz vermiştik. İşte yine bir yatırımla sizlerin karşısındayız. Bugün sizlerin bizden talep ettiği çok amaçlı salonumuzun temelini atıyoruz. 300 kişilik kapalı, 500 kişilik açık, çok amaçlı salon, fuaye alanı ve 60 araçlık otoparkı ile 15 Haziran’da tarihinde hizmetinizde olacaktır. Bu tesis 3 Milyon 473 bin TL’ye mal olacak” şeklinde konuştu.

Yeni Otobüs Terminali Şubat 2017 açılacak

ASKİ ve Fen İşleri olarak Çine’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Çerçioğlu, “ASKİ olarak Çine’ye bugüne kadar 12 Milyon Liralık yatırım yaptık. 48 bin 646 metre içme suyu,17 bin 200 metre kanalizasyon,6 bin 836 metrede yağmur suyu hattı yaptık. Seferler Mahallesinde içme suyu arıtma tesisimiz hizmete girmiştir. Camızağılı, Çaltı,Kuruköy ve Cumalı  mahallelerimizde  arıtma tesislerimizin yapımı devam etmektedir. En kısa sürede tamamlanacaktır.2017 yılında ASKİ olarak yatırımlarımızı iki katına çıkartacağız, çalışmalarımız tam gaz gitmektedir. Fen İşleri olarak sıcak asfalt ve parke kaplama 120 kilometre yeni yol yaptık. Sizlerle beraber açılışını yaptığımız Çine Sosyal ve Spor Tesisini, Kalabak Köprüsü ve yeni İtfaiye Binasını hizmetinize sunduk. Yeni Otobüs Terminalimizin açılışını da 2017’nin Şubat ayında yapacağız. “dedi.

Başkan Çerçioğlu’ndan Nazar Boncuğu İsteği

 Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer’in, Çine için bir dediğini iki etmediklerini kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi Çinelilerin emrindedir. Çine halkı ister büyükşehir yapar. Ne diyoruz, Nazan etme ne olur çalış seninde olur. Meyveli ağacı taşlarlar, Nikah Salonu ve Kültür Merkezi tesisimizi yapacağız. Biz meyve verdikçe, biz hizmet ettikçe bunlar bize iftira atıyorlar. Atalarımız, bu iftira atan insanlara ne dermiş; Çalıkakıcı. Bunlar Aydın’a, güzel Çine’mize yaptığımız hizmeti hazmedemeyenler. Ben bu çalı kakıcılara, kem gözlülere diyorum ki; Gıybet etmeyi bırakın. Salih Başkanım, bütün yaptığımız hizmet binalarının üstüne bir nazar boncuğu asınki, güzel Çine’mize nazar değmesin” şeklinde konuştu. Başkan Çerçioğlu, temel atma töreninde hazır bulunan din görevlisinden de nazar duası okumasını istedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130