banner289

Çine'nin Yeni Müftüsü Türköz Görevine Başladı

Çine'nin Yeni Müftüsü Türköz Görevine Başladı
banner269

Çine Müftülüğü görevini yürütürken Aydın İl Müftü Yardımcılığına atanan Mehmet Atay’ın yerine Çine Müftülüğüne tayin olan Mustafa Türköz görevine başladı.

Çine’de din hizmeti bayrağını bugüne kadar taşıyan tüm müftülerimize ve görevi bize teslim eden Mehmet Atay hocamıza teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar dileyen Mustafa Türköz, "Müftülük ve din görevlileri olarak en önemli vazifemiz; vatandaşlarımıza din hizmetini sevgi ve hoşgörü prensibinden hareketle güler yüz, güzel sözle; zorlaştırmayıp kolaylaştıran, nefret ettirmeyip müjdeleyen bir anlayışla hizmet vermeliyiz. Yüce dinimiz İslam’ın prensibleri topluma aktarılırken dinimizin ana kaynakları Kur’an ve Sünneti esas alarak fedakârlığı, samimiyeti, toplumla iç içe olmayı ve istişareyi öne alarak hizmet sunma gayretinde olmalıyız’’ dedi.

Çine’de bu güne kadar din hizmeti sunan tüm din gönüllüsü meslektaşlarımızı hayır ve şükranla anan Türköz, "Ahirete irtihal etmiş olanları rahmetle anar, Çineli hemşerilerimizin maddi manevi desteklerini ve özellikle dualarını bekliyor selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz
Yılmaz - 5 ay Önce

Sayın müftüm 3 senemiz de hoş geldiniz hayırlı mübarek olsun Allahu Teala yar ve yardımcınız olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner290

banner130

banner291