Çine Hidroelektrik Santrali Özelleştirilecek

Çine Hidroelektrik Santrali Özelleştirilecek
Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait Çine Hidroelektrik Santrali bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için ihaleye çıkıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait Çine Hidroelektrik Santrali ile Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için ihaleye çıkıldı. ÖİB'nin konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek EÜAŞ'a ait Çine HES için son teklifler 24 Ağustos'ta, bir bütün halinde değerlendirilen Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri için ise 23 Ağustos'ta alınacak.

İhalede kapalı zarf yöntemiyle teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek, açık artırmayla sonuçlandırılabilecek. Bu arada ihaleye katılmak isteyen şirketler için geçici teminat tutarı Çine HES için 10 milyon lira, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu hidroelektrik santralleri 1 milyon lira olarak belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130