banner323

Çine Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı

Çine Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı
banner269

Çine Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısı, Belediye Başkan Vekili Hasan Yörük başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda görüşülen 3 madde karara bağlandı.

Belediye Meclisi Şubat 2022 dönemi olağan toplantısının Belediye Başkan Vekili Hasan Yörük başkanlığında Belediye Havuzlu Sosyal Tesisler Toplantı Salonunda yapıldı. Meclisin birinci gündem maddesinde; Türkiye ile AB Arasında Şehir Eşleştirme II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programına başvuruda bulunulması ve yetki verilecek kişilerin belirlenmesi görüşüldü. İmza yetkisi olarak Salih Dinçer’e verilmesi ve meclis üyelerinden başkan olmadığı zaman imza yetkisi Timuçin Karabulut’a verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesi; Yolboyu Mahallesi 129 ada 6 parsel ve 131 ada 1 parsel sayılı taşınmazlarda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusu incelenmek üzere İmar Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesi ise; Çeşitli yatırımlar için bankalardan kredi kullanılmasının konusu görüşüldü. Son madde ile ilgili AK Parti Çine İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Burhan Kandemir, kredinin ne amaçla ve nerelerde kullanılacağını sordu. Bu soruya Başkan Vekili Hasan Yörük, “ Geçen yılda aynı şekilde kredi kullandık. Krediyi önlem olarak alıyoruz. Yani, işçi maaşları ödeme sıkıntı yaşanırsa veya çarşı mahallelerde telefon ve doğalgazdan dolayı tamamen taşlar sökülmüş vaziyette bunlardaki yol yapım çalışmalarında gibi yerlerde kullanmak amacıyla alıyoruz. Geçen yıl Şubat ayında da 3 milyon 300 bin lira kredi almak için yetki almıştık. Bunun 2 milyon 950 bin lirasıyla 7 araç 2 tane iş makinası aldık. Bugünkü değeri 5 milyon 400 bin lira. Geçen senenin aldığımız kredinin 350 bin lirasını kullanmadık. Hiç kullanmadan duruyor. Gerekli olduğu zaman kullanılması için aldığımız bir tedbirdir” şeklinde açıklamada bulundu. Açıklamanın ardından son gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130