banner323

CHP’li kadınlar Ayşegül Terzi’nin yanında

CHP’li kadınlar Ayşegül Terzi’nin yanında
banner269
Cumhuriyet Halk Partisi Çine İlçe Kadın Kolları Başkanı Fahriye Aslan, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddetle kınadıklarını söyledi. Aslan açıklamasında, kadınlar için de özgürlük ve adaletin Cumhuriyet Halk Partisi ile geleceğini vurguladı.
CHP Çine İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, şort giydiği için sözlü ve fiziksel saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’ye destek vermek için parti binasında basın açıklaması yaptı.
CHP Çine İlçe Kadın Kolları Başkanı Fahriye Aslan yaptığı basın açıklamasında, “Bayramın birinci günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddeti kınıyoruz. Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir.
‘Şiddet Yapısallaşıyor’
Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir.
‘Vazgeçilmezimizdir’
14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız.
‘İnsan Haklarına Atılan Tekme’
Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır.Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül. Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, “Kadın Gülerse, Toplum Güler.” Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek” dedi.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130