Başkan Dinçer, “Çine’nin Geleceği Tarımdır”

Başkan Dinçer, “Çine’nin Geleceği Tarımdır”
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın dördüncü en büyük tarım fuarı olan İzmir 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı gezdi.

Tüm dünyadan tarım ve hayvancılık sektör temsilcilerini buluşturan fuarda birçok firma yetkilisi ile görüşen ve stantları dolaşarak incelemelerde bulunan Belediye Başkanı E. Salih Dinçer; belediye olarak fuarları çok önemsediklerini söyledi. Dinçer, “İlçemizi ilgilendiren, ilçe ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bütün fuarlara katılmaya çalışıyoruz. Dünyada tarımın öneminin her geçen gün artıyor, teknoloji de devamlı gelişiyor. Modern ve bilimsel tekniklerin tarımda kullanılması ile beraber tarım sektörü her geçen gün daha da büyüyecek, bizler bunun farkındayız. Bu yüzden Çine’nin geleceği tarımdadır diyoruz. Çünkü geniş arazilerimiz, verimli topraklarımız, organik zeytinimiz, kaliteli hayvanlarımız ve işgücümüz var. Eğer bunları modern tekniklerle buluşturursak Çine’miz için çok iyi olur. İşte bu yüzden üretim ve kalitenin arttırılmasında büyük katkısı olan bu fuarlara katılmanın çok büyük önemi var. Çünkü buralarda tanışılan her artı değer ilçemize katkı sağlayacaktır. Burada birçok kişiyle görüştük. Bunlardan biri de Bayer Hayvan Sağlığı İlaçları Türkiye Satış Müdürü Serkan Çevik, kendisi ile uzun uzun sohbet ettik. Çine’nin zeytinyağı ve hayvancılığı üzerine neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

Stantlarını gezerek incelemede bulunan Başkan Dinçer, fuara gelen Çineli misafirler ile sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130