Başkan Celal Özden, “Esnafa faizsiz kredi desteği talebi”

Başkan Celal Özden, “Esnafa faizsiz kredi desteği talebi”
banner269

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Çine Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Özden’i ziyaret etti.

Ziyarette Milletvekili Mustafa Savaş’a, AK Parti Çine İlçe Başkan vekili Ergüven Özcan, Akçaova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nail Uzun, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Egemen Yılmaz, AK Parti Çine Kadın Kolları Başkanı Ayşe Tozar, Cumhur İttifakı Çine Belediye Meclis Üyesi Menderes Mutlu Eşiyok, Efraim Çayır, Burhan Kandemir ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Vekil Savaş, Başkan Özden’le esnafın durumu hakkında görüştüler.

“Faizsiz oranları düşürülsün, borçlar ertelesin”

Pandemi sürecinde esnafa destek amacıyla taleplerini dile getiren Çine Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Celal Özden, “Vekilimizi Kooperatifimizi ziyaretinden dolayı çok memnun olduk. Çine esnafımızın sorularını bire bir iletiyoruz. Yeni 4,5 den 8,5 çıkan faiz oranlarının tekrar eski sevilere çekilmesini, esnafımızın borçlarının bir yıl süre ile uzatılmasını ve bulunduğumuz pandemi sürecinde zarar gören esnafımıza faizsiz kredi desteği verilmesini Sayın Vekilimizden talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

“2020 yılında Aydınlı Esnafımız 900 milyon kredi kullandı”

Esnafın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyleyen AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Malum pandemi koşullarında hafta sonları ve akşamları belli saatlerde bir takım kısıtlamalar var. Bundan dolayı esnafımız zaman zaman taleplerini bizlere iletiyorlar. Aydın’daki bulunan oda başkanlarımızla da toplantılar yapıyoruz. Biz esnafımızın, oda başkanlarımızın taleplerini alıp bunları Ankara’da yetkili ve ilgili arkadaşlarımıza, Sayın Bakanlarımıza ileteceğiz. Zaten gücümüz buradan geliyor. Talepleri alıyoruz, iletiyoruz, burada bir köprü var. Bugüne kadar da bunu yaptık. Hükümet ve devlet olarak pandemi ile mücadele noktasında toplumun tüm kesimlerine ilk günden itibaren desteğimizi esirgemedik. Bütçe imkanları doğrultusunda, devletimizin kaynakları ölçüsünde vatandaşımıza, esnafımıza destek vermeye de devam ediyoruz. Özellikle esnafımıza geçen yıl 25 artı 25 bin olmak üzere 50 bin lira kredi kullandırdık. Aydı il sınırları içerisinde baktığımız zaman kullandırılan kredi 2020 yılında yaklaşık 900 milyon liralık kredi kullandırmışız. Sayın Başkanımızın taleplerini not aldık. Ankara’ya gittiğimiz de bunların çözümü noktasında çaba sarf edeceğiz. Bu gün kredi faiz oranlarına baktığımız da o kredi faiz oranlarının baya altında bir faiz oranıyla esnafımıza kredi kullandırıyoruz. Aradaki farkı da hazine, devlet olarak da üstleniyor. Ben esnafımıza bereketli ve hayırlı işler diliyorum. Ayrıca Çine’de diğer yatırımlarımız devam edecek. Çine Organize Sanayi Bölgesinde kamulaştırma ile ilgili bir konu vardı. Bir iki aya kadar kamulaştırma konusu da çözülecek. Bu konunun çözülmesini bekleyen büyük bir yatırımcımız var. Büyük yatımcımız seramik fabrikası OSB’ de yatırımına başlayacak. Genişleme ile ilgili bin 580 dönümlük çalışmamızda devam ediyor. Çine Yeni Devlet Hastanesi yapım ihale aşamasına gelindi, tahminim bu yılın ilk 6 ayında ihalesi yapılacak. Kısa sürede hastanemizde biter. İlçemiz güzel ve modern bir hastaneye kavuşur. Önümüzdeki günlerde birkaç müjdeyi de vatandaşlarımızla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130