Bakan Soylu, “Avuçlarını Yalayacaklardır”

Bakan Soylu, “Avuçlarını Yalayacaklardır”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın Polis Mesleki Eğitim Merkezi (POMEM) 20. Dönem mezuniyet törenine katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve bürokratlar karşıladı. Polis Meslek Eğitim Merkezi 20. dönem mezuniyet törenine katılan Bakan Soylu, polis merasim mangasını selamlayarak, kendisine çiçek takdim eden yöresel kıyafetli çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Soylu’nun dereceye giren ilk 3 mezuna ödül ve diplomalarının verdi. Ardından tören 415 yeni polis memurunun yemin etmesiyle sona erdi. Soylu, yemin töreninin sonra bazı mezunlarla sohbet etti.

Tören, 20.Dönem birincisi Mehmet Can Metin’in mezunlar adına konuşması ve yaş kütüğüne plaket çakmasıyla başladı. Aydın’dan 415 olmak üzere ülke genelindeki 15 POMEM’den 6 bin 520 polis memurunu mezun olduğu açıklamasını yapan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Bugün ve yarın mezun vereceğimiz 3 bin Özel Harekat polisiyle birlikte 46 bin 900 mezun sayısına ulaşacağız. Hedefimiz 2018 yılı sonuna kadar 85 bin mezun sayısına ulaşmak. Amacımız terör örgütleriyle en iyi mücadeleyi verebilmektir. Türkiye olarak Avrupa’nın en iyi polis eğitim sistemlerinden birisine sahibiz” şeklinde ifade etti.

Köklü bir geçmişe sahip olan Türk Polis Teşkilatının, vermiş olduğu mücadelelerde başarı olduğunu vurgulayan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok da, “Ülke olarak bir yandan birçok terör örgütünün saldırılarıyla uğraşırken, bir taraftan da devletin kılcallarına kadar sızmış FETÖ terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Türk polisi, 15 Temmuz gecesi demokrasiden yana olarak hain darbe girişimine karşı barılı bir mücadele vermiştir” dedi.

“FBI tarafından 50 bin dolar rüşvet verildiyse, farklı bir süreç başlar”

Mezun olan polis memurlarını selamlayarak kürsüye gelen Bakan Soylu ise, Özel Harekat ile birlikte bu hafta 10 bin yeni polisin yeni görev yerlerine sevk edileceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 yıldızın kurulan 16 Türk devletini temsil ettiğine işaret eden Soylu, “Bu millet hiçbir zaman bir başka bayrağın altına girmemiş, hep kendi devletini kurmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi, 15 Temmuz’da da bu milletin her ferdi bu şekilde davranmıştır. O gece şehit düşen 250 kişi ve yaralanan 2 binden fazla kişi, şu an kar kış demeden teröristlerin peşinde koşan bizim evlatlarımızın tamamı böyle davranmıştır. Bunu yapanlar bize diz çöktürmek istiyor. Bizi bizle korkutmaya, bizi kendi değerlerimizle korkutmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz hadisesi de kendi içimizde tasarlanmış, birbirimizden korkar hale gelmemiz için planlanmış bir hadisedir. Amerika gizli servislerin yapmaya çalıştıkları bugün ortaya çıkmaktadır. Buradan kaçan ve bu ülkenin bayrağı ile şerefine ihanet eden eski bir polis memuruna 50 bin dolar rüşvet FBI tarafından verildiyse, orada çok farklı bir süreç başlayacaktır. Bu çabalar Türkiye’nin ayakta durmasını engelleyemeyecektir. Annelerimizin babalarımızın dualarıyla avuçlarını yalayacaklar, avuçlarını yalayacaklardır” dedi.

“Bizim sizlere inancımız tamdır”

Bakan Soylu, mezun olan polislere seslenerek; “Emniyetimiz, jandarmamız, Sahil Güvenliğimiz ve TSK hiç olmadığı kadar uyum içerisinde terör örgütleriyle birlikte mücadele etmektedir. Milletimize musallat olan her türlü belayı defetmek bizim boynumuzun borcudur. Güvenlik sorunlarımızı çözmek noktasında teknolojinin en üst seviyesini kullanabilecek imkan ve mali güce sahip durumdadır. Anlattığımız bu tüm işlerin temeli millet ve devlettir. Değerli gençler, işte bunlar da size emanettir. Biz bu vatanın hiçbir santimetresini para verip satın almadık, can verip aldık. Eğer sizden bunu isterlerse ucuza vermeyin. 15 Temmuz gecesi verilen şehitler gibi şahadetinizle verin. Bizim sizlere olan inancımız tamdır” dedi.

Bakan Soylu, Köşk İlçesi’nde bir dizi açılış yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, törenin ardından Aydın’ın Köşk ilçesinde 25 milyon liraya mal olan Recep Tayyip Erdoğan Meydanı, İlçe Kaymakamlığı ve Köşk Belediye Başkanlığı hizmet binaları ile çok katlı otoparkın toplu açılış törenine katıldı.Köşk’te yapımı tamamlanan 4 projenin açılışı Bakan Soylu ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Açılışa Bakan Soylu’nun yanı sıra Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

“Çamur atmadıkları kimse kalmadı”

Ana Muhalefet Partisi CHP’yi eleştiren Bakan Soylu, “DEAŞ’ın patronu kimmiş, Amerika. Hiç kıvırmasın. Şimdi Amerika’da bir çadır mahkemesinde bir hainin ifadesi alınıyor. Ana muhalefet partisinin bu konuda hiç sesi çıkmıyor. Ey CHP’li kardeşlerim. İçinizde bir fitne tohumu var. Ne olur onu oradan uzaklaştırın. 15 Temmuz gecesi söylediklerimin arkasındayım. Biz bu memleketinin bu acıları bir daha yaşamasını istemiyoruz. Rahmetli Adnan Menderes’e yapılanların Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmasını istemiyoruz. Çıkıp, bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na ‘Bankada parası var’ dedi. Şerefliysen ya ispat et, ya da istifa et. Belgelerin hepsi fos çıktı. Geçen Salı ‘Kıyameti koparacak açıklama yapacağım’ dedi, fos çıktı. Onlar bunlarla uğraşırken, şu an Türkiye kar kış demeden terörle mücadele ediyor. Şu an hepimiz Allah şahit orada olmak istiyoruz. Biz bugüne kadar bu coğrafyada kimseyi yalnız bırakmadık. Geçen hafta Cumhurbaşkanımızla birlikte Batı Trakya’daydık. Mazlumiyetleri yüzlerindeydi ancak onurlu ve başları dik idi. Bu yüzden biz dik durmak zorundayız. Ey CHP’li kardeşlerim, içinizdekileri temizleyin ki, siyaset güçlensin. Ya siyasetin canına yanayım. Bir kere adam olun, bir kere ‘ben hata yaptım özür dilerim’ de. Çamur atmadıkları kimse kalmadı. 15 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atıyorlar ama bu millet O’nu ayakta tutuyor. Yapanın yanına kar kalmamalı, hep birlikte üzerine gitmeliyiz. Battal boy yolsuzluk yapıp, yanınıza kar kalmamalı. Ne oldu adalet yürüyüşünüze? Onlar kendi işlerini yapacaklar, biz milletimizle birlikte kendi istikametimizde yürüyeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner150

banner130