banner323

AYTO’dan Jerotermal Çağrısı, "AYDIN AKLI"

AYTO’dan Jerotermal Çağrısı, "AYDIN AKLI"
banner269
 Aydındaki jeotermal tesisler ile ilgili açıklama yapan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi AYTO Başkanı Hakan Ülken, tüm kesimlerin oluşturduğu bir “Aydın Aklı” kullanılması gerektiğini söyledi.

Aydındaki jeotermal Aydın’ın sorunudur çözüm için herkes katılmalıdır diyen AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Bugüne kadar defalarca konu ile ilgili söylemlerimizin bir özeti olarak; Jeotermal tesislerin çevreye, tarım ürünlerine ve insan sağlığına etkilerini kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde bilimsel verilere dayanarak araştırılması ve nasıl işletilmesi gerektiğinin belirlenmesi şarttır. Bu sorun Aydın’ın sorunudur ve Aydın’ın ortak aklıyla yani tüm kesimlerin katılımı ile çözülmelidir. Büyükşehir Belediyemizin konu ile ilgili bir bütçe ayırımı zaten vardı. Başta Aydın Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Odalar ve geniş kapsamlı bir komisyonun oluşturulması gerektiği kanaatindeyim. Hem bütçe hem de akıl havuzuna ortaklık bilinciyle hareket ederek bu problemi el birliği ile çözmeliyiz.

Artık Zaman Kaybına Tahammülümüz Yok

Tüm kesimlerin oluşturulacak bir komisyona dahil oldukları takdirde, ortaya çıkacak rapor ve eylem planı kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde bir “Aydın Aklı” olacaktır.

Vergi ve İstihdam Boyutu da Değerlendirilmeli

Yasal mevzuatda düzenleme yapılarak Aydın’da kazanılan bir gelirin vergisinin Aydın’da ödenmesi gerekli, dolayısıyla Aydınımızın milli gelirden alacağı paydaki hakkının başka bir ile kaymaması elzemdir.

Şehir Isıtması, Termal sağlık ve Sera

İlimizin bu kaynağının doğru ve zararsız kullanımı ile birlikte şehir ısıtması, seralarda sıcak suyun kullanımı ve termal sağlık noktasında değerlendirilmesinin beklentisi Aydınlının en doğal hakkıdır. Gelin Aydınımız ve çocuklarımız için gerekeni hep birlikte yapalım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

banner130