Aygaz’ın “Geleceğe Yol Al” Projesi

Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek.

Aygaz’ın “Geleceğe Yol Al” Projesi
banner269

İklim değişikliğine karşı uyaracak

Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek.

Aygaz, gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla “Geleceğe Yol Al” projesini başlattı. Proje kapsamında saha etkinlikleri, basın, internet ve sosyal medya yoluyla kamuoyunun iklim değişikliği hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor. www.gelecegeyolal.com internet sitesinde iklim değişikliğinin yarattığı tahribata dikkat çekilirken, Avrupa Birliği tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’nin önemine de vurgu yapılıyor. Projenin saha çalışmaları için “Uzay Kapsülü” şeklinde özel olarak tasarlanmış bir eğitim modülü kullanılacak. “Uzay Kapsülü” Ekim ayına kadar 11 kente gidecek. Uzay Kapsülünü ziyaret edenler, çevreye saygılı bir tüketim gerçekleşmediği takdirde olabilecekler hakkında bilgi edinecek.

Uzay Kapsülü Ekim Ayına Kadar 11 İlde

Saha etkinliklerinde, iklim değişikliğinin olası sonuçlarını etkileşimli olarak anlatmak üzere “uzay kapsülü” şeklinde özel bir eğitim modülü kullanılacak. Gelecekten dünyamıza gelmiş bir uzay aracı olarak kurgulanan uzay kapsülünün içine giren ziyaretçiler, iklim değişikliği sonucunda gelecekte olabilecek felaketler hakkında bilgi edinecek. Ziyaretçilere, kapsül içinde geçirdikleri süre boyunca animasyon videoları ve dokunmatik ekranlar yardımı ile iklim değişikliğine karşı yapabilecekleri konusunda seçenekleri sunulurken, unutulmaz bir deneyim yaşatmak hedefleniyor.

Uzay Kapsülüne İstinye Park’ta Büyük İlgi

“Uzay Kapsülü” BUGÜN (19 Temmuz, Cumartesi) Sarıyer İstinye Park’ta ziyaretçileriyle buluştu. Uzay Kapsülü” Ekim ayı sonuna kadar, 11 kente daha ulaşacak. “Uzay Kapsülü’yle”, tüketicilere iklim değişikliğinin çevreye, ekonomiye ve sağlığa verdiği zarar anlatılırken, çevreci ürün olan otogazın yararları ve araç dönüşümlerinin nasıl gerçekleştirileceği konusunda bilgiler aktarılacak.

Tüketiciler Internet Yoluyla Da Bilgilenecek

Geleceğe Yol Al Projesi ile Avrupa Komisyonu tarafından geleceğin yakıtları arasında gösterilen LPG’ye dikkat çekmeyi hedefleyen Aygaz, proje kapsamında hazırladığı www.gelecegeyolal.com sitesini yayına aldı. İklim değişikliğine yol açan faktörleri ve iklim değişikliğinin çevre, sağlık ve ekonomi üzerinde yaratacağı etkileri anlatan sitede, tüketicilere günlük alışkanlıklarında yapacakları küçük değişikliklerle nasıl büyük bir fark yaratabilecekleri anlatılıyor. Bu kapsamda sitede ulaşımda karbon ayak izini en aza düşürmek için seçeneklerden biri olan otogaz dönüşümüne dikkat çekiliyor. 

Etkinlik Yer Ve Tarihleri

İl                    Avm                  Aktivite Tarihi

Kocaeli           Outlet                16 Ağustos 2014

Bursa             Kent Meydan     30 Ağustos 2014

İzmir              Forum                6 Eylül 2014

Aydın             Forum               13 Eylül 2014

Adana           M1                    20 Eylül 2014

Antalya        5m Migros          27 Eylül 2014

Konya          M1                     11 Ekim 2014

Kayseri        Forum                18 Ekim 2014

Samsun       Piazza               25 Ekim 2014

Gaziantep    Forum               1 Kasım 2014

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner130